צפו: רוכב אופנוע ללא רישיון נמלט מהשוטרים

הרוכב שנמלט תוך חציית צמתים אדומים, חתך אצבעותיו למניעת זיהויו

מערכת עולם הרכב  07.08.16 - 16:50

תגיות: עולם הרכב

תחילת כתבה


במהלך פעילות אכיפה שביצעו שוטרי אגף התנועה באזור מרכז ירושלים, הבחינו השוטרים ברוכב אופנוע הנוסע במהירות תוך סיכון חייו וחיי משתמשי הדרך, וכן תוך נסיעה ברמזורים אדומים. משהבחין בשוטרים ניסה הרוכב להימלט מהם, אך נעצר על ידי רכב שפגע בו. רוכב האופנוע נפגע בתקרית באורח קל ופונה לטיפול רפואי לאחר שנתפס. מבירור ראשוני של השוטרים נמצא כי האיש נשפט ל-8 חודשי מאסר בפועל ורישיונו נשלל ל-5 שנים בגין הרשעה על גרימת תאונת דרכים והפקרה.

כשהתייצב לחקירה הציג בפני השוטרים תעודת זהות מזויפת. עוד הבחינו השוטרים בחתכים בכריות אצבעותיו. בחקירה טען שנגרמו מהתאונה, דבר שנשלל שכן עם הגעת השוטרים למקום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ואף נתנו לו בקבוק מים אותו אחז בידיו ללא קושי וללא ציון העובדה שידיו פצועות. בחקירתו הודה החשוד כי חתך את עשר אצבעותיו במטרה למנוע את הזיהוי שלו ולשבש את עבודת המשטרה.

החשוד נחקר בגין רשלנות ופחזנות פלילית, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה כשברמזור אור אדום, שיבוש מהלכי משפט, שימוש במסמך מזויף, התחזות ואי ציות להוראת שוטר. במשטרה ציינו כי מדובר בבריונות כביש ובחשוד שסיכן חיי אדם ועשה כל שעל ידו להימלט מידי השוטרים ולמנוע זיהויו: "המשטרה תנקוט ביד קשה ובאפס סובלנות נגד כל נהג שמסכן חיים".