הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארגנטינה מחכה: צ'ילה וקולומביה בקרב על הגמר

מחזיקת הקופה אמריקה, בלי וידאל, מקווה לתת הצגה מול חאמס וחבריו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.16 - 15:56

תגיות: קופה אמריקה

בווידאו: הניצחון של ארגנטינה על ארה"ב

קולמביה וצ'ילה ייפגשו הלילה (בין רביעי לחמישי, 3:00) בחצי גמר הקופה אמריקה סנטנריו ויתחרו על הזכות לשחק מול ארגנטינה בגמר. מצד אחד, מחזיקת הקופה מגיעה אחרי ה-0:7 הענק על מקסיקו. מנגד, הקולומביאנים קירטעו כשעלו אחרי פנדלים ברבע, ועדיין נחשבים פייבוריטיים.

כרגע נראה שהדבר היחיד שיכול להעיב על חגיגת חצי הגמר השני של הקופה הוא מזג האוויר. הקבוצות ישחקו בשיקאגו ועל פי התחזיות קיים סיכוי לסערות ואפילו להצפות בכמה איזורים. האוהדים צריכים להתחיל לקוות שהכל יהיה בסדר ושהכדורגל שהם יראו לא יאכזב.

צ'ילה מגיעה בטירוף למשחק אחרי שהבקיעה שבעה שערים ששברו את הרוח של מקסיקו. גם מאמן קולומביה, חוסה פקרמן, מבין שצריך להיזהר ממחזקי הגביע: "הם התפוצצו במשחק הזה. פשוט הכל התחבר להם בדיוק כמו שהם רצו ואף יותר מכך".

"אנחנו חייבים להיזהר מכל השחקנים הצ'יליאנים", המשיך המאמן, "הם קבוצה מחוברת שעובדת קשה, ויכולה להתאים את עצמה לסיטואציה מגוונות במהירות. כולם מדברים על ורגאס וסאנצ'ס, אבל אדסון פוץ' עושה עבודה נהדרת ויש להם קישור מצוין שמתחבר עם ההתקפה".

מנגד, גם מאמן צ'ילה, פיצי, יודע לתת כבוד ליריבה שמנגד, גם אם היא לא כל כך הרשימה בשלב הקודם: "קולומביה מבססת את המשחק שלה על ההגנה היציבה. יש לה הרבה שחקנים שיכולים ליצור לעצמם מצבים עם מהלכים גאוניים ולשנות את המשחק ברגע".

הצ'יליאנים יגיעו למשחק בלי ארתורו וידאל המושעה וינסו לשחזר את הגמר מהשנה שעברה. כזכור, מחזיקת הגביע פתחה עם הפסד לארגנטינה, אך מאז ניצחה את בוליביה ופנמה בשלב הבתים ואת מקסיקו ברבע הגמר. היא הבקיעה 14 שערים ב-4 משחקים - 3.5 למשחק!

מנגד, הקולומביאנים ניצחו את שני המשחקים הראשונים שלהם בשלב הבתים, ארה"ב ופראגוואי והפסידו במשחק השלישי (לאחר שכבר הבטיחו את העלייה) מול קוסטה ריקה. ברבע הגמר הם סיימו ב-0:0 עם פרו, אך הצליחו לעבור אותה בבעיטות עונשין מ-11 מטרים.

הנבחרות נפגשו 3 פעמים בארבע השנים האחרונות. המאזן עומד על ניצחון 1:3 של קולומביה ב-2012 ושתי תוצאות תיקו (3:3 ו-1:1) ב-2013 ו-2015.