הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בחלוף הסערה: צ'ילה בגמר הקופה עם 0:2 על קולומביה

גשמים עזים ורוחות גרמו לעיכוב של כמעט שעתיים בפתיחת המחצית השניה, אבל זה לא הפריע ל"לה רוחה" לנצח ולקבוע דייט נוסף עם ארגנטינה על התואר. צ'ארלס אראנגיס (7) וחוסה פואנסלידה (11) הובילו בליץ צ'יליאני, קרלוס סאנצ'ס (57) הורחק אצל המפסידה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.06.16 - 07:31
תחילת כתבה

שנה חלפה ו(כמעט) שום דבר לא השתנה. צ'ילה וארגנטינה ייפגשו שוב בגמר הקופה אמריקה, לאחר שהראשונה גברה לפנות בוקר (בין רביעי לחמישי) 0:2 על קולומביה במשחק שנמשך יותר משלוש שעות ברוטו בשל סערה קשה בסולג'ר פילד בשיקאגו. עבור ליונל מסי ואלביסלסטה תהיה זו הזדמנות לנקום על ההפסד בפנדלים בשנה שעברה ואילו עבור הלה רוחה צ'אנס להשלים זכייה שניה ברציפות ולמצב את עצמם כנבחרת הטובה בדרום אמריקה.

בפתיחת המשחק צ'ילה המשיכה מאיפה שהפסיקה ב-0:7 מול מקסיקו, כשגם ההיעדרות של ארתורו וידאל המושעה לא מפריעה לה. הגשם שאיים לדחות את המשחק עדיין לא הגיע, אבל אחרי שביעייה ברבע הגמר, 11 דקות בלבד לקח ללה רוחה כדי לכבוש פעמיים לרשת של דויד אוספינה. הרחקה גרועה של חואן קואדראדו סידרה לצ'ארלס אראנגיס שער קל כשהמחוג הראה על שבע דקות. עוד ארבע דקות חלפו וחוסה פואנסלידה הכפיל כשהגיע ראשון אל הכדור החוזר אחרי שבעיטה של אלכסיס סאנצ'ס נעצרה בקורה. קולומביה לא הייתה קיימת בדקות הללו.

החבורה של חוסה פקרמן הראתה סימנים של חיים לאחר הפיגור המוקדם ואיימה כמה פעמים על השער של קלאודיו בראבו, אבל האחרון הפגין יכולת טובה בין הקורות והשאיר את התוצאה על כנה. גם הפציעה הקשה והמוקדמת של פאבלו הרננדס, שהוחלף על ידי אריק פולגאר, לא הפריעה לצ'ילה לשמור על התוצאה עד המחצית ולעשות צעד נוסף אל עבר הגמר. היא רק לא ידעה שזה ייקח הרבה יותר זמן ממה שהיא חשבה.

במהלך ההפסקה החלה סופה להתחולל בשיקאגו. גשמים עזים וברקים איימו לדחות את המחצית השניה ליום אחר וכשהיא חלפה החל תהליך ארוך של גריפת המים במטרה לחדש את המשחק כמה שיותר מהר. בסופו של דבר, אחרי יותר משעתיים, השחקנים חזרו אל המגרש על מנת לשחק את המחצית השניה בתנאי מגרש לא פשוטים. קולומביה, שראתה את חלום הגמר מתרחק, גם נאלצה לשחק מהדקה ה-57 בעשרה שחקנים אחרי שקרלוס סאנצ'ס ראה כרטיס צהוב שני שערורייתי, מה שהפך את המשימה שלה לקשה אפילו יותר.

ממש לפני שריקת הסיום אוהד שהחליט לפרוץ למגרש גרם לעיכוב נוסף בסיומו, אבל כל זה לא שינה לצ'ילה שחוזרת לגמר שנה אחרי שנה ויכולה להוסיף את תואר לארון שלה, הפעם עם חואן אנטוניו פיצי מאחורי הקווים ולא חורחה סמפאולי. קולומביה תמשיך לחפש תואר במפעל היבשתי, כשהאחרון שלה היה ב-2001 כשנבחרת שיחקו עוד מאריו יפס, ויקטור אריסטיסבל ואיבן קורדובה.