איטי ועצבני: מג'ד אל שמס דריפט

צפו: השלג הנערם בפסגות הצפון הוציא כמה נהגים החוצה לכשכושי זנב והחלקות מזדמנות בכיכר הדרוזית, שנצבעה כולה בלבן. הנה אחד מהם שניצל את הרגע

מערכת עולם הרכב  08.01.19 - 14:55
תחילת כתבה

כיכר הסולטן בלב מג'דל שמס וקר. קפוא. והכבישים עדיין מכוסים בשלג שצבע בבוקר את הגולן בלבן. אנחנו כאן במסגרת מבחן דרכים לדור השלישי של הפולקסווגן טוארג (שיעלה כאן במלואו בעוד כמה ימים) ובהפסקת צהריים בשניצליה הצמודה לכיכר. בין ביס לביס אני קולט שהכיכר היא לא רק נתיב תחבורה עמוס אלא גם זירת שעשועים מוטורית בחסות השלג. מדי פעם מגיחים לכיוון הכיכר רייזר/טרקטורון/מכוניות, ממתינים בסבלנות להפוגה בתנועה ואז דופקים דריפט מהיר ונעלמים לאחד הרחובות שמסביב.

 

ברבע שעה על יד הכיכר - שזה מה שתל אביבי מן השורה יכול לספוג כשבחוץ שתי מעלות מעל האפס - עברו בכיכר ארבעה דריפטרים.  כן נכון, זה כביש ציבורי, חלק מאוד ובהחלט יכול להיות מסוכן, אבל גם תחת ההסתייגות הזאת קשה היה שלא להתפעל מתצוגת הנהיגה שהפגין נהג החיפושית בסרטון המצורף. המשקל של המנוע בזנב, העדר כל סוג של תגובת דוושה והגה שתכננו בסביבות 1940 הופכים את המכונית הזאת לקשה מאוד לשליטה אפילו בסיטואציות רגילות, לא כל שכן על שלג. אז סחתיין על הנהיגה ואנא אל תנסו את זה בבית.