לראשונה: נציגות ישראלית בבחירת 'מכונית השנה העולמית'

עולם הרכב של ערוץ הספורט מצטרף לצוות השופטים המכובד. בועז קורפל ייצג את האתר

כפיר כשריאן
כפיר כשריאן  29.06.21 - 17:32
תחילת כתבה

תעשיית הרכב העולמית נמצאת בתנועה מתמדת, היא מייצגת ברבדים רבים את התקדמות הציוויליזציה הן בגישות עיצוביות אך יותר מכך בטכנולוגיות חדשות שמשפיעות על כל תחומי החיים והעיסוק. העשור הקרוב בתחום יסמן את אחת מנקודות המפנה המשמעותיות בהיסטוריה של תעשיית הרכב עם פריצת טכנולוגיית החשמל וההנעה באמצעות מימן בדומה לשינוי ההיסטורי העצום שהיה בעבר עם הקפיצה ממנועי קיטור למנועי בעירה פנימית והמצאת המצתים האלקטרוניים.

בתוך כך, עיתונאי הרכב בעולם הם אלו שתפקידם לבקר ולדחוף לכיוונים חדשים מעבר לציבור הרוכשים, ומשימתם היא לאזן בין שאפתנות יתר של יצרני הרכב לבין רגולציה עודפת של הממשלות השונות באמצעות כתיבת מאמרים וכתבות וגם בדרכים נוספות לרבות טקס בחירת מכוניות השנה בעולם WCOTY. מידי שנה, מאז שנת 2003 מתכנסת וועדת הפרס של טקס מכונית השנה בעולם בתערוכת המכוניות של ניו יורק שמתקיימת בחודש אפריל ומכריזה על הבחירה בכמה קטגוריות מרכזיות: עיצוב, יוקרה, ביצועים, עירונית, חשמלית והדובדבן שבקצפת היא מכונית השנה בקטגוריה הכללית.

מעל 90 שופטים מ- 28 מדינות אמונים על בחירת המכוניות בקטגוריות השונות וזאת תחת ארגון קפדני ונהיגה על מירב המכוניות המועמדות אשר מועמדותן תוכרז כבר ב-19 באוגוסט 2021. (לינק ללוחות הזמנים https://www.worldcarawards.com/web/2022_timeline.asp ) נציין כי בין הקריטריונים העולמיים של התחרות, על המכוניות הנבחרות להיות משווקות לפחות בחמש מדינות שונות ולפחות בשתי יבשות. לקראת התחרות של שנת 2022 מצטרפות שתי מדינות חדשות לפאנל השופטים היוקרתי.

שתי המדינות החדשות שנבחרו כמדינות מובילות בשווקים העולמיים בתחום הרכב והטכנולוגיה הן ישראל ואיחוד האמירויות. אנו שמחים וגאים לעדכן כי את המשבצת הישראלית תמלא התוכנית “עולם הרכב של ערוץ הספורט” ונציגה בטקס בחירת מכונית השנה בעולם WCOTY לשנת 2022 הוא מגיש התוכנית בועז קורפל (לינק לחבר השופטים https://www.worldcarawards.com/web/juror_list.asp ).

למרות שאין בישראל מפעלי רכב, יש כאן מפעלים רבים המייצרים מכלולים ומערכות חכמות ובעיקר יש כאן טכנולוגיה מקורית וחכמה פורצת דרך ומאות חברות הזנק חדשות בתחום האוטו-טק שפועלות יחד עם חברות גדולות ומוכרות בשוק הרכב העולמי והטכנולוגיה הישראלית נמצאת במרבית המכוניות הנעות כיום בעולם בעיקר בתחום הבטיחות והסייבר. כל אלה הביאו את ישראל לנקודה מרכזית בתעשיית הרכב העולמית שבעצמה הופכת מידי יום לחכמה וטכנולוגית מבעבר.

בחודשים הקרובים, ולאחר הכרזת המועמדות הסופיות לתואר מכוניות השנה בעולם 2022 WCOTY בכל הקטגוריות, עולם הרכב של ערוץ הספורט יבחן את מירב המכוניות בנסיעות מבחן, נפרסם את התוצרים במדיות השונות והמגוונות שלנו ונצביע בגאווה כנציגים שלכם בעולם על המכוניות שלדעתנו המנומקת צריכות להיות מכונית השנה בעולם לפי הקריטריונים השונים.

המועמדות הסופיות תתפרסמנה ב”עולם הרכב של ערוץ הספורט” בחודשים הקרובים וטקס ההכרזה על המנצחות יתקיים בתאריך השלושה עשר באפריל 2022 בתערוכת הרכב של ניו יורק.

קישורים:
עמוד הפייסבוק של הטקס: https://www.facebook.com/WorldCarAwards/
עמוד הבית של הטקס:  https://www.worldcarawards.com/web/