הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הציוץ של פרארי הדליק את מחנה המילטון

בפרארי מכינים את הרשת לעליית סרט הדוקו אודות מיכאל שומאבר ב-15 בספטמבר, וציינו בחשבון הטוויטר 30 שנה לבכורתו בפורמולה 1 עם הכותרת: "הנהג הגדול בכל הזמנים". זה לא עבר בשקט

ניר בן טובים  26.08.21 - 13:42
מיכאל שואמכר (צילום: Getty)
מיכאל שואמכר (צילום: Getty)
תחילת כתבה

"היום לפני 30 שנה התקיימה הופעת הבכורה של הנהג המצליח ביותר בהיסטוריה של הפורמולה 1". הציוץ הקטן והתמים הזה, שעלה בחשבון הטוויטר של סקודריה פרארי הוקדש לציון 30 שנה להזנקת הקריירה המפוארת של מיכאל שומאכר שיצאה לדרך ב-25 באוגוסט 1991 במסלול ספא, בלגיה מאחורי גלגל ההגה של קבוצת ג'ורדן. זו הייתה הודעה מיוחדת של הקבוצה האיטלקית שהצליחה לשכתב כמעט את כל שיאי ה-F1 בתקופת 2000-2004 הפורייה ומאז כשלה לשחזר את הישגיה בין אם באליפות היצרנים או הנהגים. ואולם, ציוץ זה שנחתם על ידי אנשי מרנלו בבטחון גדול, הצליח למשוך הרבה מאוד תשומת לב מגולשי האינטרנט מסיבה אחרת לגמרי. 

בפוסט מתואר שומאכר כ"נהג ה-F1 המצליח ביותר". זו הגדרה שמלווה אותו במשך שנים ארוכות בזכות 91 ניצחונות ושבעה תארים עולמיים. אולם כעת, שיאיו נשברו (במקרה של ניצחונות) והושוו (מבחינת התארים העולמיים שקטף) על ידי לואיס המילטון, נהג קבוצת מרצדס. האנגלי גם חותר השנה להבטיח אליפות עולם שמינית וכבר יכול להתהדר ב-99 נצחונות בכף ידו, שמונה יותר מאשר נהג פרארי לשעבר.

אי לכך, תחת הפוסט שפרסם מנהל המדיה החברתית של פרארי התלהטו הרוחות משני צידי המתרס, ותוך זמן קצר פורסמו תגובות מקניטות מצד אוהדי המילטון, שרצו לציין כי סטטיסטית הנהג המוצלח מכולם הוא לא אחר מאשר הכוכב של קבוצת מרצדס ב-F1. חלק מהתגובות הנזעמות טענו: "באמת נהג מבריק, הוא עשה מה שהוא צריך לעשות כדי לזכות באליפות העולם, לא משנה מה, שאל את דיימון היל ועוד כמה אחרים. הוא לא תמיד היה מתוק וקליל. אולם לואיס המילטון הוא באמת ה- GOAT. הוא מעולם לא היה מגעיל, תמיד הוגן. ושגריר אמיתי ב- F1".

מהצד השני, גם אוהדי שומאכר הסירו את הכפפות: "אם לואיס אי פעם ינהג כמו שומי בשנת 98', אז הוא יהיה הגדול ביותר. אחרת הוא יהיה רק ​​נהג גדול שישב על המכונית הנכונה ברגע הנכון". קול שפוי יותר שניסה ללבן את המחלוקות פרסם פוסט קצת יותר מנוסח: "יכול להיות שזה מכאיב לאוהדי פרארי שלואיס המילטון הוא סטטיסטית הנהג המוצלח ביותר בספורט הזה. אבל זה בהחלט לא משהו שהיה מכאיב למיכאל שומאכר כמו שאתם מייחסים לעניין הזה. שומאכר בעצמו אמר - "שיאים נמצאים שם כדי להישבר".

לא ידוע אם מדובר בחוסר תשומת לב, או אולי פרובוקציה מכוונת של פרארי, בין היתר בשל הסמיכות לעליית סרט הדוקו אודות שומאכר שיעלה ב-15 בספטמבר בנטפליקס. דבר אחד כבר ברור בכל אופן: קרב המהלומות המקוון בין אוהדי שומאכר לבין תומכיו של לואיס המילטון לא מפסיק להלהיט את דעתם של חובבי הספורט המוטורי - וכך גם יהיה בעוד 100 שנים.