הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טסלה קובעת שיא הקפה בנורבורגרינג

מודל S פלייד שוברת את הזמן המהיר ביותר לרכב חשמלי במקטע הנורדשלייפה. מדיחה את פורשה טאייקן מהפסגה

ניר בן טובים  14.09.21 - 13:43

תגיות: טסלה

תחילת כתבה

טסלה מודל S Plaid קבעה שיא הקפה למכונית חשמליות 4-דלתות בנורבורגרינג, על מקטע הנורדשלייפה הצפוני. המסלול באורך 20.8 ק"מ נבלע על ידי המכונית החשמלית ללא קושי וכשהיא ללא כיול מיוחד, תוך 7:35 דקות, המהירות הממוצעת הייתה 164.6 קמ"ש. טסלה פרסמה סרטון המתעד את הדהירה שלה לשיא החדש שמלמד כי על אף הביקורת לגבי צורת ההגה המשונה המחקה הגאים של מטוס, הוא אינו מערים קשיים על נהג המבחן.

דגם טרום ייצור של פורשה טאייקן טורבו החשמלית חתם הקפה על הנורדשלייפה בזמן של 7:42 דקות בשנת 2019. עם זאת, לא מדובר בערך שניתן לו תוקף בדיוק באותה קטגוריה, שכן שיא ההקפה הוא לרכב חשמלי בעל ארבע דלתות - ובכל מקרה פורשה לא התייצבה דאז עם הדגם החזק ביותר של הטאייקן, ה-טורבו S לו 750 כ"ס. מכל מקום, הבוס של טסלה, אילון מאסק, כבר הודיע ​​בטוויטר כי זמן ההקפה של הרכב עשוי להיות מופחת מכפי שנקבע כעת בגרמניה. "הגבלנו אותה במבחנים על הנורדשלייפה ל-268 קמ"ש בישורות". הנהג הוא אנדרס סימונסן (31) השוודי, המתחרה בסדרות GT בגרמניה.

בעתיד תשלח המכונית למקצה מבחנים נוסף עם שיפורים אווירודינמיים, צמיגי מירוץ תקניים ובלמים מחוזקים בתרכובות סיבי פחמן. ניתן לבצע שינויים אלה ללא מעורבותה של טסלה ולהשפיע במידת מה על התוצאות. מאסק אומר שהוא מנסה להראות לעולם את ביצועיה של ה-מודל S פלייד, אך נמנע מלהזכיר את פורשה באותה נשימה כמתחרה ישירה של המכונית.

למודל S Plaid יש שלושה מנועים חשמליים המעמידים לרשות הנהג 1,020 כ"ס (760 קילוואט) והיא מסוגלת לנסוע לטווח מרבי של 628 ק"מ עד התרוקנות הסוללה. המהירות המרבית המוצהרת שלה היא 322 קמ"ש ול-100 קמ"ש מאיצה בפחות מ-2.2 שניות. עם זאת, כתוב באתר טסלה: "המהירות המרבית המוגדרת של גרסת הפלאיד דורשת חישוקים וצמיגים מיוחדים, שיהיו זמינים בסתיו 2021". הרכב תומחר באירופה ב-130 אלף יורו (לפני תוספות) והוא יעלה לכבישים בשנת 2022.