הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איש השנה של ירחון 'טיים', אילון מאסק

היזם בן ה-50 שהקים את חברת טסלה ו-Space x נבחר לעטר את עמוד השער של המגזין היוקרתי

ניר בן טובים  15.12.21 - 12:40

תגיות: אילון מאסק

תחילת כתבה

ירחון טיים האמריקני בחר את אילון מאסק ל"איש השנה" לשנת 2021. "הבוס של טסלה הוא תערובת של ליצן, גאון, בעל חזון, איש מופע ויזם, אמר העורך הראשי של "טיים" אדוארד פלסנתל.  "איש השנה הוא סימן להשפעה, ולמעט אנשים יש יותר השפעה על החיים על פני כדור הארץ ואולי גם על החיים מחוץ לכדור הארץ מאשר מאסק" כך הוסיף.

מאסק בן ה-50, המנהל בנוסף לטסלה את חברת החלל הפרטית SpaceX, נחשב לאדם העשיר בעולם עם הון מוערך של יותר מ-300 מיליארד דולר. מאסק הוא "אולי הדוגמה הטובה ביותר לשינוי מסיבי בחברה שלנו", המשיך פלסנתל בתיאורו. "הוא מחויב לאקלים וגם ליותר צדק חברתי. הבוס של טסלה ומייסד חברת החלל SpaceX רוצה להציל את כדור הארץ ולכך הוא מקדיש חלק גדול מזמנו".

מאז 1927 מוענק התואר לאנשים מכל קצוות הספקטרום, החל בצוררים (היטלר) ועד פעילי איכות הסביבה כמו גרטה תורנבג שהשפיעו הכי הרבה בשנת פעילות מסוימת על החברה והאקלים. בשנת 2015 - שנת משבר הפליטים - נבחרה למשל הקנצלרית אנגלה מרקל כאיש השנה. בעבר, מלכת בריטניה אליזבת השנייה וחתן פרס נובל לשלום נלסון מנדלה היו בין הזוכים, אך גם דוגמאות אחרות כאמור ככבו על שער הירחון, כולל סטאלין. בשנת 2020 היו אלה נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וסגנית הנשיא קמאלה האריס.

על מאסק הוסיף פלסנתל, כי האיש העשיר בעולם "יורה לוויינים למסלול ועושה שימוש בשמש; הוא נוהג במכונית שיצר שאינה משתמשת בדלק ובקושי זקוקה לנהג. בהינף אצבע, הבורסה מרקיעה שחקים או מתעלפת מול מעשיו".