הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הדפדפן המוטורי הראשון בהסטוריה

פולסטאר מכניסים לכלי הרכב החשמליים מערכת גלישה מתקדמת

בועז קורפל
בועז קורפל  29.12.21 - 17:16

תגיות: וולוופולסטאר

זה היה רק עניין של זמן ושאלה של מי יהיה היצרן הראשון שיפתח יחד עם חברת טכנולוגיה את הדפדפן הראשון והמקורי למערכת המולטימדיה של המכוניות שלו והתשובה הגיעה עכשיו, וולוו.

יצרנית המכוניות השבדית שכבר הכניסה למכוניות שלה מערכות מותאמות של גוגל, הודיעה כי בקרוב יכילו המכוניות שלה מדגמי פולסטאר 2 את הדפדפן החדיש והמקורי מתוצרת חברת Vivaldi הנורבגית והוא יתאים לממשק של אנדרואיד אוטו ובהמשך הדפדפן יגיע לשאר המותגים והדגמים של היצרן השבדי לרבות וולוו ולינק אנד קו וייתכן כי השימוש בו יורחב מעבר למכוניות פרטיות גם למחלקה המסחרית ולמשאיות של וולוו.

“הלקוחות שלנו ביקשו לקבל דפדפן מלא במסך המוטימדיה שיפעל בדיוק כמו זה שנמצא בטלפונים הסלולאריים שלהם” אמרו נציגי ויואלדי עם הצגת המערכת. הבעלים של המכוניות החשמליות מדגם פולסטאר 2 יוכלו לגלוש באינטרנט בתנאי שהמכונית איננה בתנועה וליהנות ממעבר מהיר בין דפי רשת ואתרים שונים לרבות צפייה בתוכן בסטרים יציב וכמובן ליהנות מחוויית קניה של מוצרים ברשת, בדיוק כשם שהם עושים זאת מהטלפון החכם או מהמחשב הביתי שלהם.

חברת התוכנה הנורבגית השקיעה מאמצים גדולים לאבטחת המערכת וחיבור למערכות הבטיחות של המכונית שימנעו מהמשתמשים לבצע פעולות מסוכנות שיגרמו להם להיסח דעת ולהורדת העיניים מהדרך בעת הנסיעה. בין היתר הודיעו המפתחים כי המערכת לא תוכל לטעון תוכן בזמן נסיעה ואם הנוסעים יבקשו לצפות בתוכן וידאו, זה יהיה רק בתוכן שכבר נטען למערכת בזמן שהמכונית עמדה ולא נעה.

בנוסף לכך, המערכת איננה מתממשקת למערכת הניווט של המכונית בכלל וכל המידע של הגלישה מאובטח ונשמר בשרתי החברה כמו בטלפונים סלולאריים/מחשבים ביתיים ולא על גבי המולטימדיה ברכב. החברה הנורבגית לא מסתפקת במוצר הראשון שיתאים גם למשחקים מקוונים, שיחות ועידה בוידאו ועוד, והדור הבא של המערכת יכיל גם תפעול באמצעות פקודות קוליות.