שני הרשקו: זה כישלון גדול. גילי כהן: עשיתי טעות קשה

הג'ודאית שהודחה מריו כבר אחרי הקרב הראשון שלה: "זה יכאב עוד קצת. אני לא יודעת אם אני יותר מאוכזבת או יותר כועסת על עצמי. הלחץ לא השפיע". מאמנה: "אכזרי מאוד"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.08.16 - 19:24
תחילת כתבה

המשחקים האולימפיים בריו רחוקים מסיום, אבל בינתיים נבחרת הג'ודו לא עומדת בציפיות. אחרי שירה ראשוני וגולן פולק, גם גילי כהן (עד 52 ק"ג) איכזבה אף היא כשהודחה הערב (ראשון) על ידי כריטסיאן לז'נטיל כבר בקרב הראשון שלה.

"אני לא יודעת אם אני יותר מאוכזבת או יותר כועסת על עצמי", אמרה הישראלית, "עשיתי טעות קשה שעלתה לי בקרב, ככה זה בספורט בכלל ועוד יותר בג'ודו. הייתי מרוכזת, היא תפסה אותי והרוויחה מזה. זו טעות שלי וזה עלה לי בתחרות. מה שני (הרשקו) אמר? הוא תמך בי, גם הוא מאוכזב. זה יכאב עוד קצת, אבל זה כבר קרה. ההרגשה לא מי יודע מה כרגע. אני לא חושבת שהלחץ השפיע בגלל שאלה המשחקים האולימפיים".

הרשקו עצמו אמר: "זה לא רלוונטי שאנתח מה קרה. התפקיד שלי הוא להכין את 50 אחוז הנותרים של נבחרת הנשים, כדי שהבנות יגיעו מוכנות ויעשו את התוצאות שמצפים מהן. כל דבר שאגיד יישמע סוג של תירוץ. גילי הייתה צריכה לנצח את הקרב הזה. על הנייר ותוך כדי הקרב, היא ניהלה את הקרב נכון, היא הפסידה אותו ב-40-50 שניות האחרונות. זה אכזרי מאוד, הציפייה מגילי הייתה להגיע לשמינייה הראשונה ואז לראות מה קורה.
בספורט כמו הג'ודו אתה שוגה לעשירית שנייה וכל עולמך חורב עליך. בשנייה אחת הדברים לא עבדו כמו שצריך, זה כישלון גדול ואסור שזה יקרה במשחקים האולימפיים.

"אני בטוח שיהיו ישראליים שיעברו את הקרב הראשון ושעוד נעמוד בציפיות שהצבנו לעצמנו. ירדן (ג'רבי) מתחרה בעוד יומיים והלחץ קיים אצל כולם. אני כועס על עצמי, מאוכזב מעצמי. יש נטייה לשים הכל על הספורטאי, ואני מחפש מה היה לא בסדר אצלי. לא בטוח שעוד יש לי את התשובות, אבל אני מחפש אותן. המצב הוא קשה עכשיו והמטרה שלי היא להוציא את בחרת הנשים מהמצב הזה, איך להביא את ירדן ש'תתפוצץ' כאן ותעשה את התוצאה שאנחנו מצפים ממנה".

צפו בקרב של גילי כהן >>