עלייה לצ'מפיונס תבטיח לדוניס חוזה לעונה נוספת

המאמן היווני שיצטרף, למכבי תל אביב באופן רשמי, יזכה לבונוסים על הישגים ויגיע עם כוורת מקצועית חדשה. באלופה בדקו אפשרות לארח את המשחקים בקפריסין או ביוון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.08.20 - 06:30
תחילת כתבה

מכבי תל אהיה צפויה להודיע היום (ראשון) רשמית על מינויו של יורגוס דוניס למאמן הקבוצה בעונה הקרובה. בסביבת המאמן היווני סיפרו כי המו"מ התארך בשל רצונו לחתום לשנתיים ולא לעונה כפי שכנראה יקרה. דוניס יקבל 450 אלף יורו, דירה, רכב ותנאים נלווים. הוא יזכה גם לבונוסים על אליפות ועלייה לשלב הבתים של ליגת האלופות או הליגה האירופית. עלייה לשלב הבתים של ליגת האלופות, על פי גורמים ביוון, תבטיח לו חוזה לעונה שנייה באופן אוטומטי.

כמו מאמנים קודמים, גם דוניס יבוא עם כוורת משלו. מדובר במאמן השוערים פנאיוטיס מליאריציס ומאמן הכושר גריגוריס גאורגיצאס. יד ימינו ועוזרו מזה שנים רבות, מאקיס אגלינאס, יגיע כמו גם הסקאוט מיודראג מדאן והאנליסט יורגוס גאורגיאדיס. בתקשורת היוונית נטען כי עלות כל הצוות היווני יחד עם דוניס תהיה כמיליון יורו.

פטריק ואן לוון ואורי דוד שניהלו את האימונים עד עכשיו וזכו לביקורות מצד השחקנים על רמת האימון, ירדו חזרה למחלקת הנוער. בינתיים, ואן לוון רשם ניצחון רשמי ראשון כמאמן הבוגרים על הפועל ב"ש (0:2), מולה הצהובים לא נזקקו ליכולת גבוהה במיוחד אתמול בטדי. שחר פיבן ייעדר מספר שבועות. אנריק סאבוריט עשוי להיות כשיר ליום חמישי, כשגם טל בן חיים מיועד לקבל דקות. שרן ייני לא שותף אתמול בגלל רגישות בשריר ובמטרה לשמור אותו למשחק החשוב באירופה, בהנחה שעד אז, הקבוצה תתקשה למצוא בלם זר מתאים שגם יסיים את עניין הבידוד. 

היום תדע אלופת המדינה את מי תפגוש בהגרלת הסיבוב הראשון בניון, שוויץ. מכבי ת"א מדורגת, כמו עוד 16 קבוצות, כשלקראת ההגרלה יתבצע צמצום שישאיר חמש או שש יריבות פוטנציאליות למשחק שייערך ב-18 או ב-19 באוגוסט.

אחרי צמצום האפשרויות, במכבי נמנעו ממפגש מול יורגרדן השבדית שזכתה באליפות אחרי 14 שנים ונמצאת במהלך העונה במדינתה וממוקמת במקום הרביעי. גם צלייה, אלופת סלובניה, נחשבת למכשול בדרך לסיבוב הבא וגם אותה מכבי לא תוכל לפגוש. מתוך ארבע האפשרויות, בקבוצה מקווים ליפול בהגרלה מול סילקס ממקדוניה הצפונית.

אגב, בשל ההחלטה של אופ"א שמדינות 'אדומות' לא יוכלו לארח ויצטרכו להעביר את משחקיהן לאחת מארבע הארצות: קפריסין, יוון, הונגריה או פולין, גורמים במכבי כבר בדקו אפשרויות באי השכן וביוון כשלא צפויה להיות בעיה מאחר וג'ק אנגלידיס מאוד מוערך שם.