"הסגל הנוכחי של מכבי תל אביב יכול להצליח באירופה"

פטריק ואן לוון חגג תואר ראשון ב-2020/21 עם הצהובים ומאמין: "יש לנו בסיס טוב, צריך לבנות סביבו". יונתן כהן: "הארון מתמלא - הרעב גדל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.08.20 - 22:42

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הסגל עדיין לא מושלם, מחליפים לעומר אצילי ודור מיכה עדיין אין, אבל בזירה המקומית מכבי תל אביב לא צריכה יותר מדי כדי להצליח. הצהובים פתחו את עונת 2020/21 עם תואר ראשון - אלוף האלופים - עם 0:2 קליל על הפועל באר שבע ו-0:4 בסיכום שני המשחקים ויכולים להתרכז כעת במוקדמות ליגת האלופות ולעידן החדש תחת יורגוס דוניס.

פטריק ואן לוון יסיים את הקדנציה הקצרה שלו בתור מאמן מכבי ת"א עם שני ניצחונות משני משחקים. "זה נחמד לספרים", טען המאמן בחצי חיוך והמשיך: "עשינו הרבה כיף בשבועות האחרונים. החבר'ה עבדו קשה, הדברים שניסינו להוציא מהם עבדו, וראינו כדורגל שאנחנו רוצים לראות יותר מחצי אחד. היינו דומיננטיים ברוב שני המשחקים".

כנשאל האם הסגל הזה של מכבי ת"א הזו יכולה להצליח באירופה, הכריז ואן לוון מבלי למצמץ: "כן, אני מאמין בקבוצה ובמנטליות שלה. השחקנים מאוד רעבים ורוצים להצליח באירופה, היסודות שם ואנחנו צריכים לבנות ולעבוד קשה".

כעת, ואן לוון יעביר את המושכות לדוניס, שאמור להדריך את מכבי ת"א כבר במוקדמות ליגת האלופות מול ריגה. "דיברנו מספר פעמים, ועדיין מוקדם לדבר על ההמשך. יש לו מספיק ניסיון להוביל את השחקנים ולהוציא מהם יותר עם הניסיון שלו", טען ההולנדי.

ולסיום, יונתן כהן סיפק ציוץ חד משמעי לקראת הבאות:

שרן ייני לא עלה על כר הדשא כדי לשחק כדורגל, אלא להניף עוד תואר כקפטן מכבי ת"א. "היו לי תארים שלא שיחקתי בהם. כיף גדול להמשיך ולזכות בתארים ולראות את הילדים האלה גדלים למסורת הזאת", הכריז הבלם. "אני קצת מקנא כי התחלתי בתור ילד במכבי ת"א בשנים פחות טובות, באופן אישי וקבוצתי. זה גרם לי להתפתח ולהבין ששום דבר לא מובן מאליו וזה מה שאני מנסה להעביר להם. השחקנים באופוריה וצריך להוריד אותם לפעמים לקרקע".

"התחלה טובה לעונה, אבל לא צריכים לצאת מגדרנו. יש לנו את המשחק הכי חשוב בעולם, הפסדנו את המפעלים האירופים כבר שנתיים וזה חלק מהדי אנ איי שאנחנו מנסים לבנות כמועדון. כרגע זה הדבר היחידי שאנחנו חושבים עליו", הכריז ייני.