"השם מכבי ת"א לא יעזור לנו אם לא נתחזק משמעותית"

ביקורת על ואן לוון ותסכול אצל הצהובים אחרי ההפסד לחיפה: "הסגל שווה מקומות 3-5". רוקאביצה ודן ביטון על הפרק

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.07.21 - 06:45
תחילת כתבה

דווקא ביום הולדתו ה-59 של הבעלים מיץ' גולדהאר, מכבי תל אביב הפסידה אתמול (ראשון), למכבי חיפה ואיבדה את תואר אלוף האלופים.

מעבר להפסד, במכבי ת"א לחוצים לאור היכולת שלא דומה לזו של שנה שעברה. מצד אחד, משוכנעים גורמים במועדון כי זו רק שאלה של זמן קצר עד שהקבוצה תשוב להציג יכולת טובה, אך מצד שני האוהדים מביעים תסכול על היכולת, כשהצהובים לא היו קרובים אפילו להבקיע שער. שחקנים בחלק הקדמי כמו טל בן חיים ואיילון אלמוג לא נספרים על ידי המאמן ואן לוון, שפעם שנייה בתוך כמה ימים לא מצא פתרונות בהתקפה.

במועדון הבהירו כי ישנם כמה שחקני חיזוק על הפרק. גולדהאר נתן אור ירוק להשקיע לא מעט כסף, אבל בשל מצב הקורונה בישראל, ישנם זרים שלא מעוניינים להגיע ורואים בהצעה ממכבי ת"א כאופציה אחרונה. מנגד, ג'ק אנגלידיס שלא היה בעניינים בימים האחרונים בשל אבל משפחתי, ייכנס לעובי הקורה כדי לנסות ולסגור עם חלוץ וקשר. בשל הקושי במציאת ישראלים פנויים, מכבי פנתה שוב ללדוגורץ כדי לשוב למו"מ על דן ביטון. כמו כן נעשתה פנייה לניקיטה רוקאביצה שעדיין נמצא על הפרק.

ב-97 דקות של משחק נגד חיפה, מכבי ת"א בעטה רק פעם אחת למסגרת, בדקה ה-95. נתון מדאיג שבקבוצה לא זוכרים כבר שנים. "נחלשנו מאוד משנה שעברה ומי שלא רואה את זה, שיזמין תור לבדיקת רופא", אמר אחד משחקני הצהובים. "השם מכבי ת"א לא יעזור לנו אם לא נתחזק משמעותית. בסגל הזה נסיים את העונה במקומות 3-5", הוסיף שחקן נוסף.

כעת במועדון יצטרכו להשאיר את המשחק אתמול בצד ולהתרכז במשימה בחמישי, אז תעלה סטוייסקה המונטנגרית למשטח בבלומפילד. הצהובים יודעים שהיריבה תבוא להסתגר ולשחק על מתפרצות. מתן בלטקסה עשוי לחזור להרכב. דניאל טננבאום שחזר לאימונים חלקיים ינסה להגביר את הקצב, אייל גולסה ייעדר.