$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חיפה חכמה, יפה, אטרקטיבית, אבל לא קטלנית

על הנפילה הקבועה במחצית וההבדל בין סונדגרן וקורנו לפיירו. אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  17.07.22 - 09:43

תגיות: מכבי חיפה

איף, כמה אני שונא את הנקודה הלבנה הזאת... ככה לפתוח עונה, בלעכס... מתחילה להתפתח מסורת ממש לא סימפטית מול הפועל באר שבע בעניין הזה של הפנדלים, ואין ספק - לא משנה מה המסגרת או החשיבות שלה, תמיד שונאים להפסיד, בטח ובטח כשמשחקים על תואר.

ורק לחשוב איך נפתח הערב הזה... עזבו את הגולאסו של אצילי על השריקה, כל המחצית הראשונה היתה תאווה לעיניים. כדורגל חכם, יפה ואטרקטיבי, אבל, וזה אבל גדול - לא קטלני בעליל. למחצית ירדנו ביתרון מינימלי, עם סדרת החמצות שהרעידה את אמות הסיפים.

הקלישאה המאוסה והשחוקה מכולן, בנוגע למה שקורה למי שלא כובש, התממשה, די כצפוי, עם בוא המחצית השניה. שילוב של נפילת מתח ועייפות אצלנו, יחד עם שיפור משמעותי במשחק של באר שבע, הביאו ללחץ באר שבעי ולשער אכזרי במיוחד עבורנו, עם פסילה ברורה בשל נבדל, שהלכה והתבררה כפחות ברורה ממה שנראה מהמגרש, עד לסימון של השופט לקו האמצע וצהלות האורחים.

מכאן ועד הסיום, אף קבוצה לא הצליחה לממש את ההזדמנויות שלה, וההליכה לנקודה הלבנה כבר סימנה עבור כולנו את ההליכה המהירה והשקטה, איש איש אל עבר חנייתו.

ברמה הפרסונלית - ראינו שני שחקנים חדשים, קורנו וסונדגרן, בשני צידי ההגנה. על פניו וברושם ראשוני, הגם שאינו קובע דבר, עושה רושם שמכבי חיפה עשתה עסקאות לא רעות בכלל עם החתמת שני אלו. גם בתמיכה בהתקפה וגם בחלק ההגנתי, נראה שיש להם מה לתת, ובענק. קורנו אמנם איבד אוויר לחלוטין לקראת תום המחצית הראשונה, אבל ניתן לו הנחת פתיחת עונה והנאה מהספק בנוגע לכושר הגופני, ובעיקר נזכור מסירות חכמות ושידרוג גם של דולב חזיזה באגף שמאל. דניאל סונדגרן נראה כאילו הוא משחק כאן כבר כמה שנים, מקווה שנהנה משניהם יותר ממה שנהנינו אתמול.

מהעבר השני של הרושם, נמצא ה-רכש של הקיץ עבור מכבי חיפה, פרנטזי פיירו. מה נאמר ומה נדבר, חצי השעה הראשונה שלו במדים הירוקים נראתה לא פחות מזוועתית, כאשר מלבד פאולים מטופשים של רכיבה על אלחמיד, הוא גם החמיץ הזדמ.. טוב, זה אפילו לא נקרא להחמיץ, הוא פשוט לא בעט במצב של מאתיים אחוז גול והשתהה עד שהכדור חולץ ממנו. וכמובן היה את עניין הפנדל האחרון, שהיה כבר בגדר צער בעלי חיים.

כמובן, מיטב אוהדינו, אשר הכתירו אותו בטרם בעט פעם אחת כדור במדים הירוקים לאליל וללוקאקו של המזה"ת, קוטלים אותו לחלוטין על חצי שעה של כדורגל במשחק הראשון שלו מול איצטדיון מלא. כזכור, אלו אותם אוהדים שאמרו שבוגדן פלאניץ' הוא נפילה על סמך משחק וחצי לפני שתי עונות. הנבואה לשוטים, אבל בכל מקרה - עוד חזון למועד. ייקח למכבי חיפה כולה עוד זמן להבין איך להשתמש בנשק הזה שנקרא פיירו, וכשהאסימון יירד, נראה לי שכולם ידברו אחרת לגמרי. כך או כך, אין מה לקטול או להמליך שחקנים על סמך משחק אחד, ונדרשת ככל הנראה קצת יותר סבלנות עם פיירו וגם על המגנים נחה עדיין חובת ההוכחה.

באופן כללי, ברק בכר חייב לתת את הדעת על הנפילה בין המחציות, שהיא בעיה שהולכת ומתבררת כבעיה עונתית ארוכת טווח, בייחוד בשלבים הראשונים של כל עונה. גם המחליפים לא מצליחים להרים את הרמה בכניסה למגרש ולשמר את הלחץ. הפעם ספציפית עם אבו פאני, שהיה חלש ורך ודין דוד, שחיפש את עצמו באגף שמאל ולא מצא עד השריקה (ועל פיירו כבר דיברנו). ברור שעדיין צריכים להיכנס לכושר ולמומנטום, אבל גם אם ניקח פקטור סלחני במיוחד עבורנו - צריך לזכור שאצל היריבות נתוני הפתיחה זהים, ואצלם הנפילה לא חדה, ואף להיפך.

אז החזרה הגנרלית לדבר האמיתי והמופע המרכזי הלכה לא משהו בכלל, בשיקלול של מחצית ראשונה מצוינת, שניה מעפנה ופנדלים של מוות ידוע מראש. אחת הקלישאות בעולם התיאטרון, גורסת שחזרה גנרלית לא טובה מבשרת על הצגת בכורה מוצלחת. אפשר רק לקוות שזה אכן הדבר, ושביום רביעי נזכה לשיחזור של ימי ניקוסיה 2002 היפים, ונשכח מהשיחזור המייגע והמדכא של מאי בטדי 2022 בו חזינו הערב.

שבוע ירוק לכולם!

נ.ב.
יענקל'ה שחר היקר, קח את הפטיש, שבור את קופת החזיר ושים עוד קצת דינרוס על חוזה חדש ומשודרג לבוגדן פלאניץ'. הוא יותר משווה את זה, וכל עסקה, גם יוקרתית ומכניסה, ספק מאוד גדול אם תסייע לנו בלהנחית מחליף באותה הרמה, ובעיקר - בעיתוי הנוכחי. יש פעמים שבהם דווקא לוותר על כסף גדול יכול להתברר כמהלך מוצלח יותר, מקצועית - אבל גם כלכלית. זו לגמרי אחת מהן.