החמישייה הקאמרית: ערב גדול של רוסיה

החילופים המנצחים והשיא של איגנשביץ'. מספרי משחק הפתיחה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.06.18 - 20:01
תחילת כתבה

צפו בתקציר הניצחון הענק של רוסיה (באדיבות כאן 11) >>>

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >


מונדיאל 2018, התחלנו. רוסיה הביסה הערב (חמישי) 0:5 את ערב הסעודית במשחק הפתיחה של גביע העולם, אחרי התמודדות חד צדדית עם לא מספר שיאים ונתונים סטטיסטיים שלא מביישים אף משחק ראשון בהיסטוריה של הטורניר. שני שחקנים מחליפים כבשו שערים, היריבה התבזתה עם המשך הרצף השלילי במשחקי המונדיאלים האחרונים שלהם, ומעל כולם בלט אלכסנדר גולובין עם שער ושני בישולים.

 • יריית פתיחה: רוסיה מחצה 0:5 את ערב הסעודית
 • אפילו פוטין התרגש: הרשת בטירוף מהניצחון של רוסיה
 • צ'רצ'סוב: "אני רגוע. מכיר את השחקנים שלי"
 • פיצי: "האם אמשיך כמאמן ערב הסעודית? שאלה טובה"
 • דזגוייב נפצע בירך, בספק לשני משחקים
 • כל המספרים:

  * אף נבחרת מארחת לא הפסידה במשחק הראשון שלה במונדיאל. המאזן של המארחות במשחק הראשון הוא 16 ניצחונות (כולל זה של רוסיה היום) ו-6 הפסדים.

  * זהו הניצחון השני הגדול ביותר במשחק פתיחה של מארחת אחרי ה-1:7 של איטליה נגד ארה"ב בפתיחת 1934. ברזיל רשמה גם 0:5 במשחק של יום פתיחה, נגד מקסיקו ב-1954.

  * שערו של יורי גז'ינסקי הגיע מהבעיטה הראשונה למסגרת של ערב הסעודית. נתון זה לא קרה מאז שערו של פיליפ לאם בפתיחת מונדיאל 2006.

  * זהו גם שער הפתיחה הראשון שמגיע מנגיחה מאז שערו של סזאר סמפאיו מברזיל בניצחון 1:2 על סקוטלנד בפתיחת מונדיאל 1998.

  * כמו כן, גז'ינסקי כבש את שער הנבחרת הראשון שלו אי פעם. תזמון מושלם.

  * דניס צ'רישב הוא הראשון בהיסטוריה של המונדיאלים שהבקיע במשחק פתיחה כשחקן מחליף. ארטיום דז'יובה מן הסתם הוא השני.

  * צ'רישב גם הפך לחמישי אי פעם שכבש במחצית ראשונה כשחקן שעלה מהספסל בכל משחקי המונדיאלים.

  * דז'יובה רשם את השער המהיר ביותר כמחליף במונדיאלים (89 שניות אחרי שעלה מהספסל) מאז שערו של מרסין זבלאקוב הפולני שנכנס מול ארה"ב ב-2002 וכבש כעבור 64 שניות.

  * אלכסנדר גולובין, השחקן המצטיין עם שער ושני בישולים, הוא הראשון אי פעם שכובש עבור רוסיה במונדיאל ונולד אחרי שברית המועצות התפרקה.

  * מאז השער של פיליפ לאם ב-2006 במינכן, אף שחקן לא כבש שער במונדיאל בעיר הולדתו, עד שהגיע הערב ארטיום דזיובה, שנולד במוסקבה.

  * סרגיי איגנשביץ' הפך לשחקן המבוגר ביותר בשורות רוסיה שמשתתף במשחק מונדיאל. הגיל: 38 ו-335 ימים. הוא גם המבוגר ביותר מבין כל הנבחרות מאז רוז'ה מילה הקמרוני ב-1994, והרביעי הכי מבוגר מבין כל שחקני השדה אי פעם בטורניר.

  * זהו המשחק הראשון בו רוסיה כובשת לפחות שלושה שערים במונדיאל מאז ה-1:6 שלה מול קמרון ב-1994.

  * רוסיה מעולם לא עברה את שלב הבתים מאז שפוצלה מברית המועצות. בכל שלוש ההופעות שלה במונדיאל (1994, 2002 ו-2014) היא סיימה שלישית בבית.

  * בפעם הקודמת שרוסיה ניצחה במשחק ראשון שלה בטורניר גדול, היא לא עברה את שלב הבתים. זה קרה ביורו 2012, בניצחון 1:4 מול צ'כיה, שעלתה לשלב הבא מהמקום הראשון, לעומת הרוסים שהודחו.

  * המארחת סיימה רצף של חמישה משחקי מונדיאל ללא ניצחון (שלושה הפסדים ושתי תוצאות תיקו) אחרי ה-0:2 לערב הסעודית. זהו גם ניצחון ראשון שלה כמדינה נפרדת מול נבחרת שהיא לא אפריקאית.

  * ערב הסעודית ממשיכה את רצף המשחקים ללא ניצחון במונדיאלים עם 11 כאלו, תשעה מהם הפסדים. הניצחון האחרון שלה היה 0:1 מול בלגיה ב-1994.

  * הנתונים הרעים של הסעודים ממשיכים גם בגזרה של שערים. הם שמרו על שער נקי אחד בלבד בכל 14 המשחקים שלהם בגביע העולם. הם גם לא כבשו בשמונה מעשרת המשחקים האחרונים שלהם במונדיאלים.

  * ולסיום, תזכורת נחמדה על המונדיאל הקודם עם נתון שנוצר הערב. זהו המשחק השני ברציפות במונדיאלים שקבוצה אחת לא בועטת למסגרת, אחרי שעשתה זאת ארגנטינה בגמר האחרון מול גרמניה.