הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוצ'ימאניה: חגיגה בעיר לכבוד השמינית

רונאלדו ופורטוגל חוזרים, רוב לאוהדי אורוגוואי ברחובות

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  30.06.18 - 15:29

תגיות: מונדיאל 2018

בעלי העסקים בסוצ'י התאכזבו מאוד מכך שאורגוואי ניצחה את רוסיה במשחק שנעל את בית א'. הם בנו על נהירה של אוהדים מקומיים לעיר הנופש, אך יצטרכו להסתפק באוהדים המסורים מדרום אמריקה שמלווים את נבחרתם. נכון לכתיבת שורות אלו, יש רב לאוהדים התכולים בסוצ'י. רובם השתכנו במרכז העיר הרחוק 40 ק"מ מאצטדיון פישט.

  • מי תניף את הגביע במוסקבה? לחצו כאן כדי להיות שם כשזה קורה - כל החבילות שלנו למונדיאל

אוהדים פורטוגלים עוד קשה למצוא, העיתונאים טוענים כי לפחות 10,000 אוהדים יגיעו לעודד את כריסטיאנו רונאלדו וחבריו. דבר אחד בטוח, נבחרת אורוגוואי מצאה לעצמה אויב חדש, הקהל הרוסי. זאת כמובן בעקבות התבוסה 3:0 במשחק האחרון, שפגע במורל הגבוה של האוהדים המקומיים לאחר הניצחונות המשכנעים על ערב הסעודית ומצרים. מעבר לעובדה שלרונאלדו יש מעריצים מסביב לעולם, נראה שבמשחק הזה הוא הרוויחו בעקבות השתלשלות העניינים.

כנראה שההופעה של אוהדי נבחרת פרו לא תשכח זמן רב בסוצ'י. 30 אלף אוהדים אדומים-לבנים פשטו על כל העיר, הראו נוכחות בחופים, בפאבים ובמתחם האוהדים. האוהדים הפרואניים הצבעוניים היו לאטרקציה, אך נראה שלא האוהדים מאורוגוואי, והפורטוגלים מהווים להם תחרות של ממש.

עבור נבחרת פורטוגל יהיה זה המשחק השני באצטדיון פישט בטורניר הנוכחי. ביום השני של המשחקים פגשה אלופת אירופה את נבחרת ספרד במה שנחשב למשחק הטוב ביותר במונדיאל עד כה. סוצ'י האירה עד כה פנים לכריסטיאנו רונאלדו שכבש שלושה שערים, כולל שער שוויון דרמטי בבעיטה חופשית מרהיבה בסמוך לסיום. האוהדים הפורטוגלים בונים על השילוב הזה שוב.

עד כמה רונאלדו דומיננטי בנבחרת פורטוגל תעיד העובדה כי כל אוהד עם חולצה של הנבחרת, נשא את הספרה 7 על גבו. מבחינת הפורטוגלים, רונאלדו הוא האליל ויתר חבריו נמצאים על כר הדשא כדי לסייע לו.

האוהדים הפורטוגלים נמצאים באופוריה גדולה מבחינתם, זאת בעקבות הזכייה ביורו האחרון שהתקיים בצרפת. מבחינתם הם רואים עצמם מועמדים לזכות בגביע הנכסף, כשהם מדגישים את העובדה כי הכוכב שלהם כבר בן 33 וזה יכול להיות המונדיאל האחרון שלו.

מנגד, באורוגוואי בונים על שני החלוצים שלהם, לואיס סוארס ואדינסון קבאני, אבל מבחינת האוהדים יש מנהיג אחד בלתי מעורער ומשימתו הערב לעצור את רונאלדו, דייגו גודין. בלמה של אתלטיקו מדריד מכיר את הפורטוגלי מהמפגשים השונים והאוהדים התכולים בטוחים שהוא יעשה את עבודתו כהלכה. באורוגוואי מודעים לכך שהחלו את הטורניר בצורה לא משכנעת לאחר שני ניצחונות מינימליים נגד מצרים וערב הסעודית, אך נגד רוסיה הנבחרת נראתה טוב בהרבה ולכן האוהדים כה אופטימיים.

הערב תסיים סוצ'י את הפרק שלה במונדיאל, לאחר שאירחה כבר ארבעה משחקים. אצטדיון פישט ממוקם מאות מטרים מחוף הים השחור ובשעות הערב דפנותיו הופכות לצבעוניות. האקוסטיקה באצטדיון מדהימה, שלוש שעות לפני המשחק ייפתחו השערים והאוהדים יחלו להיכנס לאצטדיון. נציגות של פיפ"א יושבות על עמדות מציל המוצבות סביב האצטדיון ומכוונות את הקהל. בעלי הכרטיסים לקומה השישית יצטרכו לעשות את כל הדרך ברגל ולעבור מאות מדרגות, אך מה זה לעומת צפייה ברגע שיא שכזה. הלחות בסוצ'י גבוהה ורוב האצטדיון מקורה מה שהופך אותו למעין סאונה, כך שרונאלדו, סוארס וקבאני צפויים להזיע הערב לא מעט.

פיפ"א השיקה לקראת המשחק כוס בירה בעיצוב מיוחד הנושא את שמן של הנבחרות, אך נראה שהאוהדים לא מחכים לאצטדיון כדי ליהנות מבירה צוננות ועשרות אלפי כוסות בירה נמזגות בכל פינה בעיר. מי שלא מעוניין באלכוהול, נהנה מהמשקה הרוסי המסורתי הנקרא "קבס", משקה דגנים הדומה לבירה שחורה.

את הזמן עד המשחק מעבירים האוהדים בחופים ונהנים מאוכל על טהרת העם הגרוזיני, צ'ורצ'חלה (ממתק העשוי מענבים), חצ'פורי ובשרים על האש. האזור היה בעבר בשליטת גיאורגיה, עד אשר רוסיה סיפחה אותו. ההימור הפופולארי לקראת המשחק: פורטוגל מנצחת בדו קרב פנדלים ומעפילה לרבע הגמר.