הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אוהב משחקים כאלה, אפילו שהם לא חשובים"

אברם גרנט ונבחרת גאנה שכבר הבטיחו עלייה יפגשו את נבחרת מצרים שזקוקה לנקודה. חשש מתנאי המגרש בפורט ג'נטיל. מאלי תפגוש את אוגנדה, לה אין על מה לשחק עוד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.01.17 - 10:30

שלב הבתים של גביע אפריקה ינעל מחר (רביעי) עם אחד המשחקים המסקרנים של הסיבוב, כאשר אברם גרנט וגאנה יפגשו את מצרים. הכוכבים השחורים כבר העפילו ויספיק להם תיקו כדי לסיים במקום הראשון בבית, בעוד המצרים זקוקים לנקודה כדי לא להיות תלויים במשחק של מאלי מול אוגנדה (שכבר הודחה).

  • 21:00, ישיר ב-5SPORT: גאנה מול מצרים

המשחק יתקיים בפורט ג'נטיל, שם התלוננו לא מעט השחקנים והנבחרות על תנאי משטח גרועים, כאשר מצב הדשא עלול להחמיר בעקבות הגשמים שנחתו על העיר במהלך כל סוף השבוע האחרון.

מבחינת ההרכב של הגנאים, עדיין לא ברור האם גרנט יבצע רוטציה בסגל על מנת לשמור על שחקניו רעננים לרבע הגמר. המצרים יחסרו את המגן מוחמד אל שאפי שנפצע במהלך ה-0:1 על אוגנדה בשבוע שעבר.

גרנט אמר לפני המשחק: "זה לא הולך להיות משחק חד צדדי. מצרים היא נבחרת מצויינת ויודעת איך לשחק כדורגל חיובי. אני אוהב קרבות כאלה, אפילו שעל הנייר המשחק לא חשוב".

שתי הנבחרות כבר נפגשו רק לפני חודשיים במסגרת מוקדמות גביע העולם. מצרים גברה 0:2 על גאנה באלכסנדריה וסיבכה אותה במאבק על הכרטיס היחיד למונדיאל שיתקיים ברוסיה בקיץ הבא.

השתיים שחולקות ביניהן 11 זכיות בגביע אפריקה נפגשו שלוש פעמים בטורניר הזה, כאשר כל קבוצה ניצחה פעם אחת ומשחק נוסף הסתיים בתיקו. המפגש האחרון היה בגמר 2010 באנגולה, אז שער של מוחמד נאג'י העניק למצרים זכייה שלישית ברציפות בגביע אפריקה.

במשחק השני, מאלי יודעת שהיא חייבת לנצח את אוגנדה, לה אין על מה לשחק, בשביל להעפיל. היא זקוקה לניצחון + הפסד של מצרים בסכום כולל של שלושה שערים. למשל: 0:1 ו-2:0. במקרה של ניצחון בהפרש של שער אחד והפסד של מצרים בהפרש של שער אחד, תתקיים הגרלה בין העולות.