הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על גג היבשת: קמרון זכתה בגביע אפריקה

האריות השלימו זכיה חמישית בזכות 1:2 דרמטי על מצרים, משער מרהיב של אבובאקר בדקה ה-89

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.02.17 - 21:00

גביע אפריקה הגיע לסיומו בצורה הכי דרמטית שאפשר. קמרון השלימה מהפך על מצרים, ניצחה 1:2 סופר דרמטי ורשמה זכיה חמישית בתולדותיה.

והיא לא הייתה עושה זאת ללא החילופים של הוגו ברוס. המאמן הבלגי ראה כבר בדקה ה-31, בעוד מצרים מובילה 0:1, את אדולף טיקאו נפצע והכניס במקומו את ניקולאס נ'קולו. את החילוף השני שלו "בזבז" כבר במחצית על מנת לשנות את התוצאה אז הכניס את וינסנט אבובאקר והשניים החזירו לו ובענק. הבלם היה זה שכבש את שער השוויון (58) וחלוץ בשיקטאש השלים מהפך רק דקה אחת לפני תוספת הזמן.

הגמר מלפני תשע שנים, בו הפסידו האריות 0:1 עדיין כנראה ישב להם על הכתף כשביציע ישב אחד השחקנים הגדולים בתולדותיהם סמואל אטו. הם לא הגיעו ליותר מדי מצבים מסוכנים, אבל ידעו להכות כשצריך ולרשום ניצחון ראשון על היריבה המרה מאז 2002. אז, אגב, זה נגמר בזכיה האחרונה שלהם עד היום.

מצרים רצתה להשיג זכיה שמינית אי פעם וראשונה מאז 2010, והיא באמת פתחה את המשחק בהתלהבות רבה. הפרעונים הרוויחו את מוחמד אלנני שחזר אחרי פציעה וזה השתלם להם עם שער מזוית קשה בדקה ה-22, מבישול של חברו לשעבר בבאזל מוחמד סלאח. לצערם זה לא היה מספיק, במחצית שניה חלשה הניחו לאריות לחזור, עיסאם אל חדרי שבגיל 44 היה קרוב לגביע החמישי שלו בנבחרת ראה איך החלום בורח לו.

בסופו של דבר הצדק נעשה. לקמרון אין סגל מרשים במיוחד והיא עלתה רק בקושי מבית 1, אבל השלימה שלב נוקאאוט קשה מאוד עם ניצחונות על שלוש פייבוריטיות לזכיה (סנגל, גאנה ומצרים). האריות יכולים להיות מאוד מאושרים מהדרך שעשו ולחזור לקבוצות שלהם בתור ווינרים ענקיים.

מהלך המשחק
כבר בדקה השניה, מצרים הגיעה למצב מסוכן מאוד כשאל סעיד נשאר מול לבד מול אונדואה, אבל בעט חלש והשוער קלט. מן העבר השני, באסוגוג חטף כדור באגף (7) ומסר למרכז, סיאני ניסה מרחוק ואל חדרי קלט בקלות. 0:1 למצרים! אל נני שחזר להרכב, כבש שער נהדר מזוית קשה מאוד אחרי שקיבל מסירת אמן ממוחמד סלאח. בדקה ה-27 העסק הפך לחמור יותר עבור קמרון - טיקאו נפצע והוחלף על ידי נ'קולו כעבור ארבע דקות. שתי הקבוצות לא הגיעו למצבים משמעותיים עד הירידה להפסקה.

במטרה לחזור לעניינים, ברוס ערך את החילוף השני שלו בו הכניס את אבובקאר. מצרים פתחה את המחצית השניה עם בעיטה מרחוק של אל סעיד (49) שלא סיכנה את השער. שער לקמרון! מוקנג'ו הרים כדור חופשי מעולה מאגף שמאל, נ'קולו שהחליף את טיקאו התרומם גבוה מעל כולם והשווה. 1:1. המשחק נפתח ושתי הקבוצות התחילו להגיע לרחבות אחת של השניה, אבל לא הצליחו לסכן יותר מדי.

זואה הוליך מתפרצת בדקה ה-77, שלושה שחקנים חיכו למסירה, אבל הוא העדיף להמשיך לבד ולבעוט ממצב קשה החוצה. מוקאנג'ו קיבל גם הוא כדור טוב והיה לבדו בתוך הרחבה, אך לא הצליח לנצל זאת ובעט רע לשמיים. שער!!! 1:2 לקמרון!!! אבובקאר שעלה מהספסל קיבל כדור ארוך, הקפיץ מעל שחקן הגנה ובעט פנימה! המצרים כמעט חזרו בדקה ה-93, אבל בעיטה חופשית רעה של סלאח הלכה לשמים. קמרון אלופת אפריקה!

הרכבים
מצרים: עיסאם אל חדרי; אחמד אלמוחמדי, אחמד חגאזי, עומאר ג'אבר, אחמד פתחי; טארק חאמד, מוחמד אלנני, עבדאללה אל סעיד, טרזגה (רמדאן סובחי, 66), מוחמד סלאח, עאמר ורדה.

קמרון: פבריס אונדואה; פאי קולינס, אדולף טיקאו (ניקולאס נ'קולו, 31), מייקל אנגדה, אמברוז אוניוגו; סבסטיאן סיאני, ארנאוד דיום, כריסטיאן באסוגוג; ז'אק זואה (ז'ורז' מנדז'ק, 94), בנג'מין מוקאנג'ו, רוברט טמבה (וינסנט אבובקאר, 46).