הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סיכון מחושב: האם גינאה תסכן את קייטה?

קשר ליברפול זומן למרות הפציעה: "אהיה מוכן למשחק הראשון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.06.19 - 16:14
"לא כשיר ב-100 אחוז, אבל אהיה מוכן". קייטה יורד מהדשא בקאמפ נואו (getty)
"לא כשיר ב-100 אחוז, אבל אהיה מוכן". קייטה יורד מהדשא בקאמפ נואו (getty)

לנבחרת גינאה אין הרבה נכסים. זו מדינה ללא עבר כדורגלני מרשים, ללא זכיות באליפות אפריקה ועם מעט מאוד שחקנים בעלי שם. עם זאת, הפעם יש לה יתרון בולט במיוחד: נאבי קייטה.

הקשר, שהרשים בעונה האחרונה במדיה של ליברפול (אליה עבר משורות רד בול לייפציג), זומן ע"י המאמן הבלגי, פול פוט (כל קשר לדיקטטור על אחריותכם בלבד) למרות שהיה עדיין פצוע, וסביב הנבחרת קיים החשש: האם הרצון של הגינאים לנצח על הדשא במצרים, יסכן את הקשר?

"אני עדיין לא כשיר במאת האחוזים", אמר קייטה לטלוויזיה במולדתו. "אחרי שהתאמנתי קצת עם כדור בליברפול, הגעתי ישירות למחנה של הנבחרת במרוקו. אני רוצה להבטיח לאוהדים, למאמנים ולשאר הסגל שאהיה מוכן למשחק הראשון", אמר בביטחון. עם זאת, משחק הכדורגל האחרון של הקשר היה לפני יותר מחודש, בתבוסה של המייטי רדס 3:0 בקאמפ נואו נגד ברצלונה (אז הוחלף כבר בדקה ה-23).

אבל למרות ההיסטוריה החלשה, גינאה דווקא מזהה בטורניר הזה הזדמנות: היא הוגרלה לבית נוח יחסית, עם ניגריה, בורונדי ומדגסקר, ובהחלט יכולה לאתגר את אחד המקומות שיובילו להעפלה לשלב הבא. לצידו של קייטה, שמות בולטים נוספים שנמצאים ב-23 של פוט הם איברהימה טראורה, שמשחק במינשנגלאדבך, אידריסה סילה (קווינס פארק ריינג'רס, שיחק לצידו של תומר חמד בעונה שעברה) וגם פרנסואה קמאנו, ששיחק בבורדו תחת פאולו סוזה, ובעונה שעברה כבש 13 שערים בכל המסגרות.