מאלי וטוניסיה העפילו לשמינית הגמר

צפו: 0:0 לנשרים מול מאוריטניה, הצהובים גברו על אנגולה

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.19 - 23:59
תחילת כתבה

שלב הבתים של אליפות אפריקה 2019 הסתיים הערב (שלישי), עם המחזור האחרון של בית ה'. מאלי סיימה ראשונה, אחרי ניצחון 0:1 על אנגולה, ותפגוש את חוף השנהב. למקום השני הגיעה טוניסיה, אחרי שסיימה ב-0:0 עם מאוריטניה, ולמרות שלא ניצחה באף משחק בשלב הבתים העפילה לשמינית ותפגוש אז את גאנה.

מאוריטניה - טוניסיה
הנבחרת של הרבה רנאר המשיכה לאכזב, כשגם הערב לא הצליחה לגבור על הנבחרת החלשה בבית, ואף על פי כן התקדמה לשלב הבא, בעיקר הודות לחולשת שתי הנבחרות הנותרות: אנגולה ומאוריטניה, שסיימו עם שתי נקודות כל אחת. טוניסיה היא הנבחרת היחידה שהעפילה לשלב הבא ללא ניצחון.

מהלך המשחק
בדקה ה-4 כמעט שער למאוריטניה: דיאקיטה שלח כדור מסובב, אבל חסן מואז הדף לקרן. אחרי 17 דקות, כבר חילוף ראשון: בא עבדול הבלם נפצע והוחלף ע"י סונחאסו דיארה. הירוקים המשיכו לשלוט במשחק, הפעם אל חאסן התרומם לנגיחה והכדור חלף ליד הקורה. טוניסיה המשיכה לאכזב בדקות הראשונות. אחרי 38 דקות, חליל בסאם השתחרר ברחבה אבל גם הוא נעצר ע"י מואז.

דקה להפסקה, דיאקיטה עם עוד מצב: נגיחה שלו עלתה מעל המשקוף. בהפסקה 0:0. שלוש דקות במחצית השנייה, טוניסיה במצב ראשון: חניסי נגח ליד הקורה. בדקה ה-61 סונחאסו, שנכנס כמחליף, הוחלף בעצמו ע"י גואידילייה בשל פציעה. בדקה ה-79 חאזרי קיבל הזדמנות להכריע את המשחק, אבל הכדור שלו הלך חלש לידיים של סולימאן. המשחק הסתיים ללא שערים.

הרכבים:
מאוריטניה: בראהים סולימאן; אל מוסטפה דיאו, בא עבדול (סונחאסו דיארה/17, גואידילייה/61), עלי עבייד, מוחמד דלאהי, בקארי אנדיי; אדאמה בה, אל חאסן אל עיד, איברהימה קוליבאלי; איסמעיל דיאקיטה, חליל בסאם (אן סולימן/87).

טוניסיה: חסן מואז; וואידי קחרידה, אוסמה חדאדי, יאסין מריאח, דילן ברון; אליאס סחירי, קארים אואדי, באסם סראפרי (טאהא חניסי/46); יוסף מסאקני, וואהבי חאזרי, נעים סליטי (מוחמד דראג'ר/87).

אנגולה - מאלי
השחקנים של מגאסובה סיימו את הבית במקום הראשון, אחרי ניצחון על האדומים-שחורים, ויפגשו בשלב הבא את חוף השנהב. אנגולה סיימה במקום השלישי, אך עם שתי נקודות בלבד, מה שלא הספיק כדי להשתחל ל"ארבע הטובות ביותר".

מהלך המשחק
בדקה ה-6 דאלה שלח כדור, אבל דיארה הדף. בדקה ה-17 הזדמנות בצד השני: אדאמה טראורה שלח בעיטה מרחוק, אבל קאבאצ'ה הדף. בדקה ה-37 מאלי עלתה ליתרון ראשון: מהלך קבוצתי טוב הסתיים בבעיטה אדירה של הקשר לחיבורים של קאבאצ'ה. 0:1 מאלי בסיום.

הרכבים:
אנגולה: טוני קאבאצ'ה; ברונו גספאר, סלומאו פאיזו, דני מסונונגה, בארטולומיאו באסטוס; פרדי ריביירו (מנואל שואו/53), הרנילסון קארמו, דז'אלמה קמפוס; הרמנג'ילדו ג'ראלדו (כריסטובאו/81), ג'לסון דאלה, מתיאוס דה קוסטה (ווילסון אדוארדו/52).

מאלי: דז'יגוי דיארה; פלאיי סאקו, מסאדיו חאידרה, מולה וואג, בובאקר קויאטה; לסאנה קוליבאלי, אמאדו חאידרה (צ'יק עומאר/73), אדאמה נוס, אדאמה טראורה (מוסא מארגה/81), מוסא דומביה (סקו קואיטה/58); קאליפה קוליבאלי.

הדפס