סנסציה: בנין הדיחה את מרוקו בפנדלים

צפו: הסנאים ניצחו 1:4 בתום דרמה ועשו היסטוריה בדרך לרבע

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.19 - 21:47
תחילת כתבה

שלב שמינית גמר אליפות אפריקה נפתח הערב (שישי) בסנסציה אדירה, לאחר שבנין עלתה לרבע הגמר בזכות 1:4 על מרוקו בזכות דו קרב מהנקודה הלבנה (1:1 ב-120 דקות). בנין תפגוש בשלב הבא את המנצחת בין אוגנדה לסנגל.

מדובר בהישג סנסציוני עבור הסנאים, שלא רק שסיימו בתיקו בכל המשחקים בקמפיין, אלא מעולם לא ניצחו באליפות אפריקה, וכעת הם ברבע הגמר לראשונה בתולדותיהם. מנגד, אין ספק שמדובר באכזבה עצומה עבור הרווה רנאר ושחקניו, לאחר שסיימו את שלב הבתים במאזן מושלם.

המרוקאים שלטו בחלקו הגדול של המשחק, אך דווקא בנין הייתה זו שעלתה ראשונה ליתרון בדקה ה-53 משער של מויז אדילהו. אריות האטלס המשיכו לשלוט ולאיים, ואף כמעט רשמו מהפך עמוק בתוספת הזמן לאחר שקיבלו פנדל, אך חאקים זייש, במשחק שירצה לשכוח, בעט מעל השער וכפה הארכה.

הצרות לא נגמרו עבור בנין בתוספת הזמן והם נשארו בעשרה שחקנים, בעקבות הרחקה של עבדול-חאלד אדנון בדקה ה-97, זאת לאחר שהתנהג בצורה בלתי הולמת. מרוקו לא ניצלה את היתרון המספרי, והמשחק הלך להכרעה בפנדלים. בנין הבקיעה את כל הבעיטות, בעוד בופאל ואן נסירי החמיצו, וקבעו 1:4 וסנסציה בשמינית הגמר.

הרכבים
מרוקו:
יאסין בונו, נאביל דיראר (נוסעיר מזראווי 74), מנואל דה קוסטה, רומן סאיס, אשרף חכימי, קארים אל אחמדי (פייסל פאז'ר 107), מבארק בוסופה, נורדין אמראבט (אוסאמה אידריסי 88), חכים זייש, יונס בלהנדה (סופיאן בופאל 59), יוסף אן-נסירי.

בנין: סאטורנין אלאגבה, מויז אדילהו, עבדול-חאלד אדנון (הורחק 97), אוליבייה ורדון, סטפן ססניון, ז'ורדן אדאוטי, סייבו מאמא, עמנואל אימורו, ז'ודל דוסו (טידז'אני אנאן 87), סביו סוקו (דויד דז'יגלה 69), מיקאל פוטה (ססי ד'אלמייה 108).

מהלך המשחק
מרוקו פתחה טוב ובדקה השישית כדור עומק הגיע אמראבט בקצה הרחבה, והוא השאיר אותו לאן-נסירי. החלוץ בעט בעוצה ואלאגבה הדף לקרן. אריות האטלס המשיכו לשלוט, אך התקשו מול הסנאים שלא עשו להם חיים קלים. בדקה ה-28 הגיעה הזדמנות נוספת, מבעיטה של זייש מחוץ לרחבה, שנהדפה גם היא עלי די אלאגבה. שמונה דקות לאחר מכן, כוכב אייאקס היה קרוב עם הזדמנות נוספת מבעיטה חופשית, אך הכדור פגע בקורה בדרך החוצה, והתוצאה נשארה מאופסת עד הירידה להפסקה.

המחצית השנייה נפתחה גם היא עם הזדמנויות של מרוקו, כולל בעיטה של דיראר לרשת החיצונית ועוד החמצה איומה של בלהנדה, אבל דווקא הסנאים היו אלה שעלו ראשונים ליתרון. כדור קרן הגיע לאדילהו, שבעט מקרוב את היתרון בדקה ה-53. רנאר הגיב בהכנסתו של בופאל למערכה, ופחות מדקה לאחר מכן הקשר כבר הספיק להגיע למצב ראשון, ונגח כדור מעל המסגרת.

אריות האטלס המשיכו לשלוט ובדקה ה-76 בוסופה חטף בהגנה כדור מאדאוטי ומסר אותו לאן-נאסירי. לבד מול השוער, החלוץ לא ממש התקשה והשווה ל-1:1. מרוקו המשיכה לתקוף וכבר הייתה קרובה למהפך, ועמוק בתוך תוספת הזמן, ססניון הכשיל את חכימי ברחבה. זייש ניגש לנקודה הלבנה ויכול היה להבטיח מהפך, אך בעט לקורה וקבע הארכה.

בהארכה הרוחות התלהטו, ובדקה ה-97 בנין נשארה בעשרה שחקנים, לאחר שהשופט מרטינס דה קרבאליו החליט להרחיק את אדנון בעקבות התנהגות בלתי הולמת. למרות היתרון המספרי, העייפות ניכרה היטב בשחקני מרוקו, שהחמיצו גם את מעט ההזדמנויות שאליהן הצליחו להגיע ושתי הקבוצות הלכו להכרעה מהנקודה הלבנה.

פנדלים
ורדון ניגש לבעוט לבנין, פנימה! 0:1.
אידריסי בעט בעוצמה לפינה הגבוהה, 1:1.
דז'יגלה בעט חלש, זה הספיק כדי לקבוע 1:2.
בופאל נגיש לפנדל השני של מרוקו, ובעט גבוה מעל המשקוף!
אנאן ניגש לפנדל השלישי - פנימה! 1:3!
אן-נסירי ניגש לבעיטה השלישית של מרוקו בעט אותה לקורה, והשוער הרחיק!
מאמא ניגש לבעיטה במכריעה ובעט אותה לרשת! 1:4! בנין ברבע הגמר!!!

הדפס