עשתה את שלה: סנגל ברבע גמר אליפות אפריקה

מאנה (15) נתן לנבחרתו 0:1 על אוגנדה. היריבה הבאה: בנין. צפו

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.19 - 23:55
תחילת כתבה

אחרי ההפתעה המרעישה במשחק המוקדם וההדחה המוקדמת של מרוקו ע"י בנין, מי שציפה להפתעה נוספת טעה ובגדול. סנגל, אחת הפייבוריטיות לזכייה, ניצחה 0:1 קטן את אוגנדה משער של סאדיו מאנה (15) ועלתה לרבע הגמר, שם תפגוש את אותה בנין לקרב מסקרן. 

האוגנדים, שהיו המרעננים הרשמיים של הטורניר עד כה, לא עלו לשלב הנוקאאוט מאז 1978, אבל בניגוד לשלב הבתים, הפעם חיכתה להם משוכה הרבה יותר קשה בדמותה של סנגל. האריות מטרנגה טרם הצליחו לזכות באליפות היבשתית והגיעה בשיאם לרבע הגמר של האליפות, הישג אותו שיחזרו הערב. אלא שהשנה הם בונים על השלבים הגבוהים יותר.

סאדיו מאנה פתח בחלק הקדמי של סנגל וגם היה זה שיצר הכי הרבה בעיות לנבחרת הצנועה מאוגנדה. רבע שעה הספיקה לו כדי לעלות לראשונה על לוח התוצאות, לאחר טעות קשה בהגנת אוגנדה. הכוכב של ליברפול קיבל כדור עומק נהדר מאמבאייה ניאנג ולא התבלבל מול השוער בדרך לשער היחיד במשחק. למאנה הייתה הזדמנות להכפיל את התוצאה בדקה ה-61 כשנשרקה עבורו בעיטת עונשין, אבל בפעם השנייה בטורניר, הוא בעט לידיו של השוער והשאיר את אוגנדה בתמונה, אלא שזו לא ניצלה זאת כדי לחזור למשחק. 0:1 לסנגל בסיום.

מהלך המשחק
רבע שעה בלבד הספיקה לסאדיו מאנה כדי לעלות על לוח התוצאות. אחרי רבע שעה שקטה ללא מצבים יוצאי דופן, הכוכב של ליברפול ניצל חוסר תיאום מוחלט של ההגנה האוגנדית כדי לכבוש באחד-על-אחד מול השוער ולתת לסיסה אוויר לנשימה. הנבחרת הצנועה מאוגנדה לא אמרה נואש וכמה דקות מאוחר יותר כמעט איזנה את התוצאה, כשעמנואל אוקווי שלח פצצה מסף הרחבה, אבל השוער הסנגלי עמד במקום.

המחצית השנייה נמשכה באותה מגמה, כשסנגל שלטה בעניינים, ובדקה ה-62 היא גם באה על שכרה כשמאנה הוכשל ברחבה וזכה לכדור עונשין, אבל הכוכב הסנגלי נתקל באוניאגו שעמד בשער האוגנדי והשאיר את קבוצתו בתמונה עם הצלה נהדרת. החמצת פנדל שנייה למאנה בתחרות.