הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: אלג'יריה ברבע הגמר עם 0:3 על גינאה

בלאיילי, מחרז ואונאס כבשו. מחכים לחוף השנהב או מאלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.19 - 23:50

תגיות: אלג'יריהגינאה

האלופה קמרון כבר בחוץ, מצרים ומרוקו קרסו בענק, אבל נראה שהקטר הדוהר של אלג'יריה לא מתכוון לעצור בזמן הקרוב. שועלי המדבר הביסו בקלילות 0:3 את גינאה והעפילו לרבע גמר אליפות אפריקה. כעת, הם ימתינו למנצחת במפגש בין חוף השנהב למאלי ומול כל אחת מהן הם ייחשבו לפייבוריטים מובהקים.

הפעם האחרונה שאלג'יריה עברה שלב בנוקאאוט של אליפות אפריקה הייתה אי שם ב-2010 ובטורניר הקודם היא אפילו לא עברה את שלב הבתים. הפעם, שועלי המדבר המחוזקים בריאד מחרז, נראים כמו מועמדים רציניים לזכות בפעם השנייה שלהם בהיסטוריה ומציגים כדורגל קבוצתי נאה. גם מול גינאה, שנאלצה להסתדר ללא נאבי קייטה הם עשו את העבודה ולא נקלעו לדרמות מיותרות.

אלג'יריה שלטה מהפתיחה והגיעה לשלל מצבים קורצים, אבל בגדד בוונדג'ה סבל מהרבה חוסר מזל. יוסף בלאיילי לקח פיקוד וסידר לשועלי המדבר יתרון בדקה ה-24 ומשם הדרך לניצחון הייתה סלולה. מחרז כבש את שערו השני במפעל בדקה ה-57 אחרי שקיבל הרמה חכמה משמאל ואדם אונאס קינח שמונה דקות לסיום ועלה לראשות טבלת מלכי השערים של הטורניר עם שלושה, יחד עם אודיון איגהלו, סדריק בקמבו וסדיו מאנה.

פעם אחת בלבד גינאה עברה שלב בנוקאאוט וזה הסתיים בסגנות, אי שם ב-1976. הפילים הלאומיים קיוו להיות חלק מרצף הסנסציות שהאליפות מספקת, אבל ללא קייטה לא היה להם מה למכור. אלג'יריה סימנה עוד וי ומשחק רביעי ללא ספיגה ונראה שיהיה קשה מאוד לעצור אותה בדרך לתואר הנכסף.

הרכבים
אלג'יריה: ראיס אמבולחי; יוסף אטאל, ראמי בנסבייני, אייסה מנדי, דג'למדין בנלמרי; ריאד מחרז, סופיאן פגולי, איסמעל בנאסר, עדלן גדיורה (חיקם בודאווי, 81); בגדד בוונדג'ה (אנדי דלורט, 84), יוסף בלאיילי (אדם אונאס, 76).

גינאה: איברהים קונה; מיקאל דירסטם, איסיאגה סילה, ארנסט סקה, סימון פאלטה; אמאדו דיווארה, מאדי קמארה, איברהימה טראורה, איברהימה סיסה (בנגורה לאס, 68); ז'וזה קאנטה (בנגלי פודה קויטה, 56), מוחמד יטארה (פרנסואה קמאנו, 79).

מהלך המשחק
אלג'יריה שלטה בכדור בתחילת המשחק והגיעה להזדמנות ראשונה אחרי שמונה דקות. מחרז השאיר בעיטה חופשית מ-25 מטרים לגדיורה שבעט רע והחוצה. בדקה העשירית, בוונדג'ה קיבל כדור ארוך ממנדי, עצר אותו יפה ושלח בעיטה מתוך הרחבה שחלפה מעל לשער. שתי דקות נוספות עברו, בוונדג'ה הרעיד את הרשת של גינאה, אבל הקוון הרים דגל. בהילוך החוזר נראה שהשער נפסל ולא בצדק. בוונדג'ה נותר לבדו פעם נוספת ברחבה ושלח כדור מחמישה מטרים לשמיים. החמצה נוראית לחלוץ הפורה. בנסבאייני איים במספרת בדקה ה-23, אבל קונה קלט יפה. שער!!! 0:1 לאלג'יריה!!! שער נהדר של בלאיילי הקפיץ את שועלי המדבר. הקשר השלים דאבל פס יפה עם בוונדג'ה וסיים באומנות מול קונה.

 גינאה התעוררה ובדקה ה-55 קמארה שלח בעיטה מחוץ לרחבה וסחט הדיפה מאמבולחי. שער!!! 0:2 לאלג'יריה!!! בנאסר הרים משמאל, מחרז השתלט בנגיעה וסיים בקלילות מול קונה (57)! בדקה ה-75, קמארה הגיע לקרן משמאל ונגח לידיים של אמבולחי. שער!!! 0:3 לאלג'יריה!!! עוד מבצע קבוצתי יפה הסתיים עם הרמה מימין, עטאל השאיר בנגיעה לאונאס שסיים מקרוב. המשחק נגמר! אלג'יריה ברבע הגמר עם 0:3 קליל על גינאה!