חוף השנהב ברבע הגמר עם 0:1 על מאלי

צפו: הפילים לא הבריקו, אבל זאהה כבש וסידר ניצחון

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.19 - 20:51
תחילת כתבה

למרות דקות רבות שהיא כמעט לא נראתה על המגרש, חוף השנהב הצליחה למצוא את השער הבודד במשחק, ולגבור הערב (שני) 0:1 על מאלי. הפילים, שלא הצליחו לעבור את שלב הבתים בטורניר הקודם, עלו בעקבות הניצחון לרבע הגמר, שם יפגשו את אלג'יריה. בהמשך הערב: תוניסיה תפגוש את גאנה.

במחצית הראשונה הייתה קבוצה אחת בלבד על המגרש, כאשר שחקני מאלי הגיעו שוב ושוב למצבים ליד השער של סילביין גבוהו. אך למרות היכולת העדיפה, הנשרים מיאנו למצוא את השער, והחטיאו פעם אחר פעם בשלומאליות.

המחצית השנייה הייתה שוויונית יותר ושתי הנבחרות הצליחו להגיע למצבים טובים, אך 30 דקות מפתיחתה הסכר נפרץ. כדור ארוך חלף על פני כל ההגנה של מאלי, שלא עשתה את עבודתה, והגיע אל ווילפריד זאהה, שמקרוב לא התבלבל מול השוער, ונתן לפילים את הניצחון המיוחל. הנשרים עוד ניסו לכפר על כל ההחטאות, להשוות את המשחק ולשלוח את הנבחרות להארכה, אך הם לא הצליחו להכניע את גבוהו.

מהלך המשחק
הזדמנות ראשונה למאלי שלוש דקות מן הפתיחה. כדור חופשי מ-30 מטרים של מוסא מארגה הולך לידיו של גבוהו. בדקה ה-10 מארגה הגיע להזדמנות בתוך הרחבה, אך משום מה העדיף למסור במקום לבעוט, ואיבד את המומנטום. שוב ושוב הנשרים מגיעים לרחבה של חוף השנהב, שלא הופיעה למשחק ב-20 הדקות הראשונות. בדקה ה-35 מארגה שוב קיבל הזדמנות בכדור חופשי, אך מ-18 מטרים אלכסונית לשער, הוא בעט רק לידיו של השוער.

בדקה ה-36, הגיע הצהוב הראשון במשחק, כשלסאנה קוליבאלי ממאלי נכנס לפנקסו של השופט. בדקה ה-42 מארגה הגיע להזדמנות הכי טובה שלו במחצית, כשקיבל כדור עשרה מטרים מהשער, אך החלוץ של מאלי בעט בשלומאליות והחטיא. המחצית הסתיימה ללא שערים, אך עם הזדמנויות רבות של שחקני מאלי, שינסו למצוא את הרשת במחצית השנייה.

המחצית השנייה נפתחה בצורה מעט מנומנמת, כשרק בדקה ה-52 דז'נפו הגיע להזדמנות הרצינית הראשונה, כשפרץ לבד לרחבה ובמקום לבעוט לשער, התבלבל ואיבד את הכדור. בדקה ה-54 הגיע החילוף הראשון במשחק, בשורות מאלי, כשעבדולאיי דיאבי יצא ואדאמה טראורה (שחקנה של אורליאן הצרפתית) נכנס במקומו. בשלב הזה שחקני חוף השנהב יצאו מעט מההלם, והצליחו להגיע לרחבה של מאלי מספר פעמים, אך לא ממש סיכנו את השער.

בדקה ה-62 גם חוף השנהב חטפה צהוב, כשבגאיוקו ממאדו הוא השחקן שהוענש. דקה לאחר מכן מאלי ביצעה את החילוף השני, כאשר נכנס אדאמה טראורה נוסף (שחקנה של סרקל ברוז') במקומו של אמאדו חאידרה. ההזדמנות הטובה במשחק עד אותו שלב הייתה דווקא של חוף השנהב. ג'ונתן קודז'יה הגיע לבדו מול השוער, אך לא הצליח להכניע אותו.

0:1 לחוף השנהב! אחרי 76 דקות הגול הראשון סוף סוף הגיע. היה זה ווילפריד זאהה ששבר את הבצורת, וקירב את הפילים להעפלה לרבע הגמר. עד סוף המשחק שחקני מאלי הגיעו למספר הזדמנויות ליד שער חוף השנהב, אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי. בסיום, הפילים מנצחים 0:1, ועולים לרבע הגמר, שם תחכה להם אלג'יריה החזקה.

חוף השנהב פתחה עם: סילביין גבוהו, וונלו קוליבאלי, ג'אן-פיליפ באמין, איסמעאל טראורה, בגאיוקו ממאדו, סרג' קאנון, פקנרק קסי, סרי דייה, ווילפריד זאהה, ג'ונתן קודג'יה, ניקולאס פפה
מאלי פתחה עם: דז'יגוי דיארה, המארי טראורה, יוסוף קונה, מולה ווגו, ממאדו פופנה, אמאדו חאידארה, דיאדי סמאסקו, לסאנה קוליבאלי, מוסא מארגה, מוסא דז'נפו, עבדולאיי דיאבי

הדפס