הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוהר: "אנחנו נחותים יותר מהאלג'יראים"

מאמן ניגריה נשאר על הקרקע. בלמאדי: "לכולן סיכוי שווה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.19 - 10:00

אליפות אפריקה 2019 מתקרבת לרגע השיא. היום (ראשון) תיקבע זהותן של שתי הפיינליסטיות, בגמר שייערך ב-19 ביולי. בחצי המאוחר יותר (22:00) אלג'יריה, שעשתה את הדרך המרשימה ביותר עד כה, תפגוש את ניגריה.

אין ספק שהנבחרת של ג'אמל בלמאדי הייתה הטובה ביותר עד כה באליפות מבחינת מספרים. אחרי חמישה משחקים היא מחזיקה במאזן שערים של 1:9 (ג'ונתן קודז'ייה מחוף השנהב היה היחיד שהכניע את ראיס אמבולחי, בשלב רבע הגמר), ונחשבת לפייבוריטית ברורה מול הסופר איגלס.

עם זאת, בלמאדי נשאר עם הרגליים על הקרקע: "נצטרך להתכונן הרבה יותר חזק מהרגיל, ולהיות במיטבנו על מנת לנצח את ניגריה, שלה יש שחקנים טובים. לכל ארבע הנבחרות יש סיכוי שווה לנצח", אמר המאמן במסיבת העיתונאים שלפני העימות החשוב. יוסף אטאל, שנפצע ברבע הגמר מול חוף השנהב, צפוי להיעדר מהסגל של שועלי המדבר, ומהדי זפאנה יתפוס את מקומו ב-11.

מנגד, גרנוט רוהר, מאמן ניגריה, אמר: "אני יודע שאמרתי שדרום אפריקה היו פייבוריטים אחרי שהם הדיחו את מצרים, ואנחנו הדחנו את דרום אפריקה. אבל אלג'יריה שיחקה מצוין בשלב הבתים והם צריכים להיות גם פייבוריטים, ובגלל זה אנחנו נחשבים נחותים יותר במשחק הזה. זאת נבחרת מסוכנת ואנחנו צריכים להיזהר".

מי שדווקא דחה את הסימון של האלג'יראים כפייבוריטים, היה אלכס אייוובי. שחקנה של ארסנל והנבחרת הניגרית שאמר ל-BBC: "אתה צריך להתעלם מהתוויות הללו. אנחנו יודעים שזה לא יהיה קל, אלג'יריה היא אחת הנבחרות הטובות באפריקה, אבל גם לנו יש עם מה להתמודד, ונקווה להביא גאווה למדינה שלנו".

הניגרים אכזבו בשלב הבתים, עם ניצחונות דחוקים על בורונדי וגינאה והפסד למדגסקר, אבל השתפרה בהדרגה כשהדיחה את האלופה היוצאת, קמרון, בשמינית ואת דרום אפריקה בשלב רבע הגמר. רוהר לא אמור לבצע שינויים בהרכב שיפתח מחר.