בדקה ה-94: מחרז שלח את אלג'יריה לגמר

צפו: שער דרמטי של כוכב סיטי קבע 1:2 לשועלים על ניגריה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.19 - 23:55
תחילת כתבה

לאורך כל הטורניר, היה ברור שנבחרת אלג'יריה תגיע לאן שריאד מחרז ייקח אותה. ובדקה ה-94 של חצי הגמר, זה כנראה היה כמעט כתוב בכוכבים: מווילפרד אנדידי שביצע עבירה מגוחכת, לשופט ששרק לבעיטה ועד לאיש הבלתי נמנע. מס' 7 של שועלי המדבר קיבל הזדמנות בלתי חוזרת לקנות את עולמו, ועשה את זה בצורה המושלמת ביותר: שלח בעיטה חופשית מסובבת, אמנותית, לחיבורים של דניאל אקפיי.

אלג'יריה העפילה הערב (ראשון) בפעם השלישית בתולדותיה לגמר אליפות אפריקה, אחרי 1:2 על ניגריה. ביום שישי היא תפגוש את סנגל החזקה, במטרה להביא הביתה את הגביע השני. הנבחרת של ג'אמל בלמאדי היתה ראויה לניצחון הזה, מאחר והיתה טובה יותר לכל אורך המשחק מה"סופר איגלס", תקפה ללא הרף, הגיעה ללא מעט מצבים אבל לא הצליחה למצוא את הרשת, וגם כשכבר הרשת של אקפיי זזה, זה היה משער עצמי של וויליאם טרוסט-אקונג (40).

הניגרים כמעט וסחטו הארכה, לאחר שחזרו משער השוויון עם פנדל של אודיון איגאלו, אבל לא היו באמת ראויים לגמר. הנבחרת של גרנוט רוהר הגרמני בעיקר התגוננה, לא ניצלה את הכישרון של אלכס אייוובי בחלק הקדמי ובעיקר ניסתה להגיע אל הפנדלים, במטרה שהגורל יהיה בעזרה. אבל אי אפשר לברוח מהגורל, הגורל היה ברגליים של מחרז, וניגריה תסתפק במשחק על המקום השלישי, שם תפגוש את טוניסיה.

אז סמנו ביומנים: יום שישי, 19 ביולי, האיצטדיון הבינלאומי בקהיר. זו תהיה השנייה של אלג'יריה, או הראשונה של סנגל אי פעם. בכל מקרה, ההיסטוריה תיכתב מחדש על הדשא של מצרים. זה לא היה הטורניר הכי גדול, כנראה גם לא הכי איכותי שאפריקה ראתה, אבל בכל מקרה, סיפור אחד בלתי נשכח הולך לרשום את עצמו, בסוף שבוע אחד חמים בארץ הפרעונים.

הרכבים:
אלג'יריה: ראיס אמבולחי; מהדי זפאנה, אמיר בנסבאיני, איסה מאנדי, דז'אמל בנלאמרי; סופיאן פגולי, ריאד מחרז, אדלן גוודיורה, איסמעיל בנאסר; יוסף בלאלי, בגדד בונדז'אח.

ניגריה: דניאל אקפיי; צ'ידוזיה אווזיים, ג'אמילו קולינס, וויליאם אקונג, קנת' אומרו; ווילפרד אנדידי, פטר אטבו, אלכס איוובי; סמואל צ'וקואזה (הנרי אוניקורו/77), אודיון איגאלו, אחמד מוסא.

מחצית ראשונה:
בדקה ה-16 הזדמנות ראשונה לאלג'יראים: כדור חופשי מצד שמאל הגיע הישר לראש של בנסבאיני, אבל האחרון נגח רק מעל המשקוף. שועלי המדבר המשיכו בלחץ, ובדקה ה-29 הגיעו להזדמנות ענקית: טעות קשה של אומרו, שהתמהמה עם הכדור, בונדז'אח השתלט עליו, אבל אקפיי היה קרוב מדי והצליח לקלוט.

שבע דקות אח"כ, שוב התקפה מתפרצת וכדור עומק מצאו את בונדז'אח, הפעם הוא לא הצליח להשתלט, אבל בלם ניגרי שלח רגל ארוכה וכמעט כבש שער עצמי. בדקה ה-38 איוובי ניסה לתקוף במתפרצת, שלח כדור טוב לאיגאלו שמהמקום בעט, אבל רק על יד הקורה.

שתי דקות מאוחר יותר, הסכר נפרץ לטובת השועלים: התקפה יפה של מחרז בצד ימין, מבצע אישי נחמד וכדור רוחב, הכדור פגע בוויליאם אקונג וחדר לרשת. 0:1 לאלג'יריה! הניגרים עוד ניסו לתקוף, אך בסופו של דבר זו גם התוצאה בסיום המחצית.

מחצית שנייה:
בדקה ה-52 זכה בונדז'אח לצהוב הראשון במשחק, לאחר עבירה חריפה על אלכס איוובי. בדקה ה-69 איסה מאנדי נגע ביד ברחבה, השופט החליט ללכת ל-VAR ואחרי שתי דקות ארוכות קבע: פנדל לניגריה! אל הנקודה ניגש אודיון איגאלו, ששלח כדור נהדר בחצי גובה לפינה הימנית והנגדית של אמבולחי, 1:1 בדקה ה-72. בדקה ה-89 פגולי קיבל הזדמנות גדולה להכריע את המשחק, אבל בעט גבוה מדי.

שתי דקות בתוספת הזמן, השועלים כמעט ונגעו בגמר, אבל בעיטה אדירה של בנאסר התעופפה רק אל המשקוף והחוצה. שלוש דקות בתוספת הזמן, אנדידי ביצע עבירה על בנאסר שנפל: בעיטה חופשית לזכות אלג'יריה על הבאזר, ריאד מחרז ניגש לכדור החופשי ושלח בעיטה מסובבת אמנותית לרשת של אקפיי. 1:2 לאלג'יראים שעולים לגמר אליפות אפריקה!