"מרגיש גאווה שהובלתי את הנבחרת לזכייה בגביע הזה"

מחרז ואלג'יריה בעננים. בלמאדי: "יש לנו דור מוכשר. התואר מגיע לנו, השחקנים נלחמו כמו גברים". אסמאעיל בן נאסר השחקן המצטיין. סיסה בדיכאון: "עשינו הכל כדי לזכות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.19 - 07:00
תחילת כתבה

תגידו מזל טוב לנבחרת אלג'יריה, שזכתה הלילה (בין שישי לשבת) באליפות אפריקה בפעם השניה בתולדותיה בזכות ניצחון קטן-גדול 0:1 על סנגל וסדיו מאנה.

שתי הנבחרות, שסומנו כבר בתחילת הדרך כמועמדות אפשריות ללכת עד הסוף, נלחמו על התואר הנכסף בקהיר וכבר אחרי שתי דקות הירוקים קפצו לשמיים כשבגדאד בודנג'אח הבקיע את השער הכי מהיר שהובקע אי פעם בגמר אליפות אפריקה וסידר לאלג'יראים יתרון שנשמר עד לסיום.

הסנגלים, שמעולם לא חוו את טעם הזכייה בתואר (הופעה שניה בגמר בסך הכל), נותרו ללא כלום גם הפעם ויכולים להאשים את מערכת ה-VAR שמנעה מהם פנדל במחצית השניה. בכלל, מדובר בהפסד חמוץ מאוד עבור סנגל, שדווקא שלטה בשלבים רבים במשחק, אבל לא ניצלה יום חלש של האלג'יראים.

הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה: סנגל בעטה 11 פעמים לשער לעומת בעיטה אחת (!) של האלופה החדשה וגם יצרה שישה מצבי הבקעה לעומת אחד בלבד של הירוקים. אם זה לא מספיק, סנגל שלטה בכדור 62 אחוזים מהזמן, בעוד אלג'יריה רק 38 אחוזים.

אמנם שחקן המשחק בגמר היה שוער אלג'יריה ראיס מבולחי, ששמר על שער נקי, אבל בתואר השחקן של הטורניר זכה אלג'יראי אחר, הקשר איסמעיל בן נאסר בן ה-21, שמשחק באמפולי ובעבר ייצג את הנבחרות הצעירות של צרפת, אבל מצא את מקומו בנבחרת הבוגרת של שועלי המדבר.

"מגיע לנו לזכות בתואר הזה", חגג בסיום מאמן אלג'יריה ג'מאל בלמאדי. "נבחרת סנגל מדורגת ראשונה מבין כל האפריקאיות, אבל לאורך כל הטורניר הצגנו את ההגנה הכי טובה וההתקפה הכי טובה ולכן אנחנו ראויים לזכות. האם אני הדמות המרכזית בנבחרת? ממש לא, אני חושב שהשחקנים הם הדמויות המרכזיות בטורניר הזה. אנחנו רק העברנו את ההוראות לדור המוכשר הזה, אבל הם יישמו את זה הלכה למעשה על כר הדשא".

הקפטן ריאד מחרז, שהפך לראשון שמניף את התואר מחוץ לאדמת אלג'יריה, צייץ לאחר המשחק: "מרגיש גאווה שהובלתי את הנבחרת הזאת ומיליוני אלג'יראים שתמכו בנו במהלך הטורניר הזה. אלופי אפריקה!".

על החגיגות שצפויות באלג'יריה בימים הקרובים: "כולם בעננים ומאושרים. אנחנו מדינה של כדורגל ואנחנו ניקח את הזמן כדי לחגוג ולהנות מהרגעים השמחים האלו".

בצד המפסיד, מאמן סנגל המתוסכל אליו סיסה קיים אסיפה עם שחקניו על הדשא וניסה להרים אותם מהקרשים. לאחר מכן הוא התייצב בפני המיקרופונים וניסה לסכם את הגמר המאכזב: "כבר ארבע שנים אני משמש בתפקיד שלי. עברנו תהליך ארוך, כבר הגענו לסוף שלו וכמעט זכינו בגביע, אבל זה לא מספיק למרות שעשינו הכל וגם זה קורה. נצטרך להתאושש ולקבל את זה".

צפו בחגיגות של אלג'יריה על הדשא

הדפס