הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בדרכו של אטו: אליפות אפריקה בפתח

צפו בכתבה: נשיא ההתאחדות הקמרונית החדש נלחם על מנת לקיים את הטורניר

רם חיים
רם חיים  03.01.22 - 11:06

בעוד שישה ימים תצא לדרך אליפות אפריקה לאומות שתיערך בקמרון. גדול הכובשים בטורניר בכל הזמנים ונשיא ההתאחדות החדש של האריות, סמואל אטו, נלחם על מנת להוציא את האליפות לפועל למרות התפרצות הקורונה. בפני כוכב העבר, שזכה בטורניר ב-2000 וב-2002, עמדה מטרה אחת מול העיניים: להפוך את קמרון לחלון הראווה של הכדורגל האפריקאי. צפו בכתבת הווידאו על אטו וההכנות לאליפות בנגן הווידיאו למעלה>>

לפי פורמט הטורניר, 24 נבחרות יחולקו לשישה בתים של ארבע נבחרות בכל בית, שם הן ישחקו אחת נגד השנייה פעם אחת. בתום שלב הבתים, השתיים הראשונות מכל בית תעפלנה לשלב שמינית הגמר, יחד עם ארבע הנבחרות הטובות ביותר שיסיימו במקום השלישי. מכאן ואילך ישוחק שלב נוקאאוט רגיל עם משחק אחד בכל שלב.

הגביע מתקיים בדרך כלל כל שנתיים ובפעם האחרונה, ב-2019, זכתה בו אלג'יריה. שיאנית הזכיות היא מצרים עם 7. משחקי הטורניר יתקיימו בשישה איצטדיונים שונים, כאשר משחק הפתיחה ומשחק הגמר של הטורניר יתקיים ב"איצטדיון אולמבה" שמכיל 60,000 מקומות ונמצא בצפון יאונדה, בירת קמרון.

בכל אופן, בהחלט יש למה לצפות לקראת הטורניר, מכיוון שמספר שחקנים, מהטובים בעולם, יקחו בו חלק: מוחמד סאלח המצרי וסאדיו מאנה הסנגלי, שחקניה של ליברפול, פייר אמריק אובמאינג מארסנל, שמייצג את גבון, ריאד מחרז, שחקנה האלג'יראי של מנצ'סטר סיטי, וסבסטיאן האלר, חלוצה של אייאקס וחוף השנהב. במרוקו, תוכלו למצוא את אשרף חכימי של פ.ס.ז' וחאקים זייך של צ'לסי.