הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ערב אליפות אפריקה: התפרצות קורונה בבורקינה פאסו

9 מאומתים בנבחרת הזועמת: "קונספירציה", לא ברור מי שלח את הבודקים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.01.22 - 19:11
ברטנד טראורה במדי בורקינה פאסו. יעלו בסגל חסר (Getty)
ברטנד טראורה במדי בורקינה פאסו. יעלו בסגל חסר (Getty)

אליפות אפריקה תפתח מחר (ראשון, 18:00 ישיר ב-5SPORT), אך גם ביבשת הדרומית מתמודדים עם הקורונה בדומה לכל העולם. פחות מ-24 שעות לפני משחק הפתיחה בין בורקינה פאסו לקמרון, תשעה משחקני בורקינה פאסו והמאמן נמצאו כחיובים לקורונה בבדיקות אנטיגן. המשחק לא צפוי להדחות.

ביום ראשון זה קורה: אליפות אפריקה יוצאת לדרך | שידורים ישירים בערוץ הספורט

קפטן הנבחרת ברטנד טראורה אמר שמדובר בתיאורית קונספירציה ושהם פנו להתאחדות האפריקאית, ה-CAF, בשביל לדרוש תשובות. ארגון הכדורגל האפריקאי אמר שהוא לא שלח את בודקי הקורונה למלון של בורקינה פאסו, ולא ברור מי החליט לשלוח אותם לערוך את הבדיקה או מדוע נערכה בדיקת אנטיגן ולא PCR. לא ברור האם משחק הפתיחה, שצפוי להתקיים מחר ב-18:00, יתקיים.

מספר שחקנים בולטים בנבחרת קמרון כמו אריק מקסים צ'ופו-מוטינג מבאיירן מינכן, אנדרה פרנק זמבו אנגויסה המושאל לנאפולי והשוער אנדרה אונאנה שחתם לאחרונה באינטר צפויים לשחק. האליפות מתקיימת לראשונה במדינה מאז 1972 והמארחת פייבוריטית מול בורקינה פאסו, בה השחקן הבולט הוא טראורה מאסטון וילה.

במשחק נוסף, אתיופיה תארח את כף ורדה. שתי הנבחרות מעולם לא פגשו אחת את השנייה ואתיופיה שואפת לנצח בהופעה הראשונה שלה באליפות מאז 2013. כף ורדה, מנגד, התמודדה עם כמה התפרצויות קורונה אך מגיעה למשחק בסגל מלא.