הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הזמן שלהם? מרוקו רוצה להדהים את אפריקה

18:00 ב-SPORT5: חכימי וחבריו פותחים את הטורניר בקרב מעניין מול גאנה

רועי ויינברג
רועי ויינברג  10.01.22 - 14:04
אשרף חכימי. אחד המגנים הבולטים בעולם כבר בגיל 23 (Getty)
אשרף חכימי. אחד המגנים הבולטים בעולם כבר בגיל 23 (Getty)

אחד הדברים הכי כיפיים שיכולים להיות לאוהד של נבחרת כדורגל הוא דור זהב. אוסף של כשרונות, בשנתון דומה פחות או יותר, שמבשילים ביחד והופכים לנבחרת חזקה מאוד. במקרה של מרוקו, שמתחילה היום (שני, 18:00, שידור ישיר ב-SPORT5) את דרכה באליפות אפריקה, יש דור כזה בפתח.

אשרף חכימי בן 23 וכבר עכשיו אחד המגנים הטובים בעולם. יוסוף א-נאסירי בן 24 והבקיע 18 שערי ליגה בשנה שעברה בסביליה. אירמאן לארוזה בן ה-22 הפך לשחקן הרכב בווטפורד ונחשב לכישרון גדול גם כן. שלושתם, בנוסף לעזלזולי עבדה בן ה-20 מברצלונה שלא משתתף באליפות, מהווים את הבסיס לנבחרת מרוקו שיכולה להפוך לכוח משמעותי ביבשת ואולי אף בכדורגל העולמי בעתיד.

א-נאסירי לא ישחק היום בגלל פציעה, אך צפוי להשתתף בהמשך הטורניר. בלעדיו חובת ההוכחה על חכימי, שיתמודד עם קמלדין סולימאנה הגנאי, ועל שאר שחקני הנבחרת בהובלת מוניר אל-חדאדי, ילד הפלא של ברצלונה בעבר וכיום שחקן סביליה. ניצחון בלעדיו מול יריבה חזקה יהיה הצהרת כוונות מעניינת.

מרוקו ראתה הצלחות בעבר. ב-2004 הם הגיעו לגמר אליפות אפריקה, וב-2019 חלק משחקני הסגל היו בקבוצה שהודחה בפנדלים מול בנין בשמינית הגמר. כעת יש להם הזדמנות לטפס חזרה לפסגה, בהתחשב בגיל הצעיר של השחקנים המבטיחים שלהם. השילוב הזה בין חכימי וא-נאסירי הופך אותם לאחת הנבחרות המבטיחות בטורניר.

אולי אין למרוקו את הניסיון של אלג'יריה או הכוכבים של סנגל, אבל היא בהחלט קבוצה שיכולה להפתיע ולנצח כאן. היום מחכה להם אתגר לא פשוט מול גאנה, נבחרת שבונה את עצמה מחדש ומגיעה עם מסורת רבת שנים של הצלחות בתחרות.

שתי הנבחרות צפויות לעלות מהבית שכולל גם את גאבון של פייר-אמריק אובמיאנג ואיי קומורו. בהתחשב בכישרון של מרוקו, יכול להיות שעלייה עצמה לא מספיקה. לא בטוח שהם מספיק טובים או מנוסים עכשיו בשביל לזכות בתחרות, במיוחד בלי עבדה והאקים זייש (אותו מאמן הנבחרת, וחיד חלילהודז'יץ, השאיר בחוץ לאחר מחלוקת אישית), אבל התקדמות לשלבי הנוק-אאוט כאן תהיה צעד גדול. לכו תדעו, אולי הם עוד יפתיעו את העולם במונדיאל 2022.