הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברגל ימין: מרוקו גברה 0:1 על גאנה

בופאל (84) כבש והעניק ניצחון, בואצ'י שותף. 0:1 לגאבון על איי קומורו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.01.22 - 22:57

אליפות אפריקה ממשיכה בשעה זו עם משחק מבטיח בין גאנה למרוקו בבית 3. שתי הנבחרות רוצות להגיע רחוק בטורניר ולשם כך נפגשות כבר במחזור הראשון של שלב הבתים, כאשר ניצחון יכול להעניק לכל אחת מהן מקדמה גדולה לשלב הבא. האזינו לשידור הישיר >>

 כל ההתחלות, כך אומרים, קשות. במיוחד התחלות של נבחרות בטורנירים גדולים: רף הציפיות עלול להיות בשיאו במשחק הראשון והתיאום עדיין לא שם. נבחרת מרוקו, אחת הפייבוריטיות לזכייה באליפות אפריקה, עברה משוכה קשה היום (שני) כאשר ניצחה 0:1 את גאנה, אולי היריבה הקשה ביותר שלה בבית 3.

אחרי דקות ארוכות בהן היו מעט איומים למסגרת מרוקו, ששיחקה בלי יוסוף א-נאסירי מסביליה, ניצלה טעות אישית קשה בהגנה הגנאית. סופיין בופאל, אחד השחקנים הבולטים על המגרש, ניצל אותה בשביל למצוא מקום בהגנה ולהבקיע מקרוב. זה הוביל לשער היחיד במשחק ולשלוש נקודות עבור מרוקו, שיכולה להיות מרוצה. בבית משחקות גם איי קומורו וגאבון, אותן שתי הנבחרות יפגשו בהמשך שלב הבתים. שתי הראשונות יעלו לשלב הבא, בדומה ל-4 מ-6 הטובות ביותר שיסיימו במקום השלישי בדומה לפורמט הקיים ביורו.

מהלך המשחק:

שתי הקבוצות חיפשו הזדמנויות לאורך דקות ארוכות במחצית הראשונה, כאשר מתפרצות משני הצדדים לא הצליחו להפוך לאיומים משמעותיים לשער וראינו לא מעט עבירות, כולל שני כרטיסים צהובים. תומאס פארטיי מגאנה ורומיין סאיס ממרוקו היו קרובים לשערים ממצבים נייחים, במצבים שאמנם לא הגיע ולמסגרת אבל גם לא היו רחוקים מכך.

המחצית השנייה נפתחה בצורה דומה לראשונה, כאשר מרוקו ניסתה לסכן את השער בעזרת מתפרצות. ג'וזף פניסטיל בעט כדור נהדר שבחן את בונו בדקה ה-72 והוביל למצב המסוכן ביותר במשחק. דקות לאחר מכן התנגשות ראשים מסוכנת בין רומיין סאיס לג'ורדן איוו. טעות קשה בהגנה הגנאית הובילה את הכדור לסופיין בופל שהבקיע שער יתרון מאוחר.

מרוקו: בונו; נאיף אוגר, אדם מסינה, סמי ממי; אשרף חכימי, רומיין סאיס, עזאדין אונאי (סופיין ארבאט, 90), סלים עמאללה; אימרן לוזה (טאריק טיסודלי, 78), סופיין בופל, זכריה אבוחלאל (סופיין רחימי, 90).

גאנה: ג'וג'ו וולאקוט; באבא רחמן, דניאל אמארטי, אלכסנדר ז'יקו, אנדי יאדום; קמלאדין סולימאנה (דניאל קיירה, 87), תומאס פארטיי (ריצ'מונד בואצ'י, 91), אידריסו באבא, ג'וסף פינסטיל (איסקו פאטוו, 87); אנדרה איוו, ג'ורדן איוו (בנג'מין טטה, 87).

עוד בבית ג': גאבון - איי קומורו 0:1
ללא תקלות.
גאבון פתחה הערב (שני) את אליפות אפריקה עם 0:1 מינימלי אך מספק מול איי קומורו הצנועה, לה היתה זו הופעת הבכורה בטורניר. חשוב לציין, למרות הניצחון, זו לא היתה תצוגה מרשימה של המנצחת, ששיחקה ללא כוכבה הגדול ביותר פייר אמריק אובאמינאג שמאומת לקורונה.

מי שהכריע את ההתמודדות היה ארון בופנדזה שמצא את הרשת כבר בדקה ה-16 ולמעשה קבע את תוצאת המשחק. עבור גאבון, היה מדובר במשחק שעשור היה לה למעוד בו מכיוון ששני המשחקים הבאים שלה במסגרת בית ג' יהיו מול מרוקו וגאנה החזקות.

צפו בתקציר>>>