הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קונה כבש, מאלי גברה 0:1 על טוניסיה

צפו: ח'אזרי החמיץ פנדל בצד השני, השופט היה אחראי על אירוע ביזארי בסיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.22 - 20:39
תחילת כתבה

אליפות אפריקה יצאה את יום המשחק השלישי שלה היום (רביעי) וגם תורן של מאלי וטוניסיה הגיע לעלות על כר הדשא בקמרון למשחק הראשון שלהן בתחרות בסיומו איברהימה קונה העניק 0:1 לנשרים ממאלי. עם זאת, מה שתפס את כל הכותרות היא לא תוצאת הסיום, אלא הדרך בה המשחק הגיע לסיומו. במשחק אחר, בו לא נרשמו אירועים חריגים, גמביה ניצחה 0:1 את מאוריטניה.

האירוע הביזארי במיוחד התרחש בדקה ה-85, כשהשופט בחר לשרוק לסיום, מה שנתן את האות לחגיגות שחקני הספסל של מאלי. כעבור מספר רגעים, השופט התעשת והמשחק חודש. בכל אופן, השריקה הסופית עדיין הגיעה מוקדם מהצפוי, בדקה ה-89, מה שהוביל לתרעומת גדולה של אנשי תוניסיה.

בכל אופן, במשחק עצמו לאחר מחצית ראשונה מאופסת, הרגע שהכריע את ההתמודדות הגיע בדקה ה-48 כשאיברהימה קונה, שחקן סרפסבורג הנורבגית, ניגש לבעיטה מהנקודה הלבנה לאחר הכשלה במרכז הרחבה והרעיד את הרשת בדרך ליתרון החשוב.

ווהבי ח'זרי וחבריו לחצו, וניסו להשיג את השיוויון, אך פשוט לא הצליחו. קשר סנט אטיין אפילו קיבל הזדמנות לעשות זאת עם בעיטה מ-11 מטר מהצד השני בדקה ה-77, אך סיפק ביצוע חלש וסחט הדיפה מאיברהים מונקורו, שוער מאלי.

כעת, מאלי יכולה לחגוג שלוש נקודות חשובות לקראת קרבות ההמשך בבית 6 וניצחון נוסף על גמביה במחזור הבא יציב אותם בעמדה נהדרת, בעוד תוניסיה תהיה חייבת לחזור למסלול, ותנסה לעשות זאת בעוד ארבעה ימים נגד מאוריטניה.

מאוריטניה - גמביה 1:0
מאוריטניה אמנם שלטה יותר בכדור, אך שער מוקדם של אבלי יאלו (10) אחרי בעיטה נהדרת מסף הרחבה היה השער היחיד במשחק בו שתי הקבוצות מיעטו להגיע למצבים. כעת גמביה ומאלי עם שלוש נקודות כל אחת בבית 6 לפני משחק ישיר ביניהן, בעוד מאוריטניה תפגוש במשחק הבא את תוניסיה. צפו בתקציר >>