הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא ראיתי דבר כזה": מאמן טוניסיה תוקף

מהעבר המדאיג ועד הציוצים: לאחר הפארסה באפריקה, השופט במוקד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.22 - 17:36
תחילת כתבה

צפו באירוע ההזוי בנגן הווידאו למעלה >>

אליפות אפריקה יצאה לדרך רק לפני שלושה ימים, והערב (רביעי) כבר קיבלנו אירוע ביזארי ויוצא דופן, כאשר במשחק בין תוניסיה למאלי, שרק שופט המשחק לסיומו כבר דקה ה-85, וכשהבין את טעותו לאחר מחאות התוניסאים, שהיו בפיגור 1:0, הוא המשיך את המשחק וסיים אותו סופית עוד לפני שהשעון הראה 90. על מנת לסבר את האוזן, במשחק היו שני פנדלים, VAR, כרטיס אדום, הפסקת שתיה ושבעה חילופים, שהיו אמורים להיות שווים לפחות כמה דקות של תוספת זמן. לאחר מכן השתיים נקראו בחזרה לכר הדשא, על מנת לחדש את המשחק לשלוש דקות נוספות, אלא שהתוניסאים סרבו לעלות.

בינתיים, מתברר שהשופט, ג'אני סיקזוואה, שהיה אחראי על האירוע ההזוי לא בפעם הראשונה מוצא את עצמו בעין הסערה. למעשה, ב-2018, כששפט במסגרת חצי גמר ליגת האלופות האפריקאית, נחשד בשחיתות במהלך ה-2:4 של אספרנס ראדס. במהלך אותן 90 דקות, סיקזוואה העניק בעיטת פנדל שנויה במחלוקת עבור המנצחת, ביטל שער עבור המפסידה בטענה לעבירה ואישר שער נוסף עבור אספרנס, במהלכו ספק בוצעה עבירה. בעקבות כל אלה, השופט הורחק למשך חודשיים, לפני ששב לתפקידו.

"אני מאמן כבר 30 שנה ומעולם לא ראיתי דבר כזה. השופט מנע מאיתנו 5 דקות שהיו אמורות להתווסף. ההחלטה שלו חסרת היגיון, אני לא מצליח להבין את זה. השופט הרביעי כבר היה מוכן להרים את השלט על תוספת הזמן", אמר מונדר קבאייר, מאמן תוניסיה, שגם המשיך והסביר מדוע שחקניו לא שבו לשחק לאחר שהוחלט על חידוש המשחק: "השחקנים כבר עשו אמבטיות קרח במשך 35 דקות לפני שקראו לנו לשוב".

אגב, כאשר מאמן נבחרת מאלי, מוחמד מגסובה, ניגש למסיבת העיתונאים לאחר סיום המשחק, אנשי ההתאחדות האפריקאית קטעו את השאלות באמצע וקראו לו לשוב לחידוש המשחק, שלבסוף כאמור לא הומשך.

 ברשתות לא נשארו אדישים לאירוע ההזוי: