הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"השופט במשחק של מאלי סבל ממכת שמש"

האם נמצא ההסבר להחלטה ההזויה לשרוק לסיום ההתמודדות בדקה ה-85? הפרטים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.01.22 - 09:21
תחילת כתבה

אליפות אפריקה סיפקה לנו אתמול (רביעי), את אחד האירועים הביזאריים בתולדות הטורניר, אולי בתולדות הכדורגל כולו, כאשר במשחק בין תוניסיה למאלי, שרק שופט המשחק לסיומו כבר דקה ה-85, וכשהבין את טעותו לאחר מחאות התוניסאים, שהיו בפיגור 1:0, הוא המשיך את המשחק וסיים אותו סופית עוד לפני שהשעון הראה 90.

 על מנת לסבר את האוזן, במשחק היו שני פנדלים, VAR, כרטיס אדום, הפסקת שתיה ושבעה חילופים, שהיו אמורים להיות שווים לפחות כמה דקות של תוספת זמן.לאחר מכן השתיים נקראו בחזרה לכר הדשא, על מנת לחדש את המשחק לשלוש דקות נוספות, אלא שהתוניסאים סרבו לעלות.

האחראי על השיפוט באליפות ניסה להסביר: "ג'אני סיקזוואה, השופט, סבל ממכת שמש ואיבד את הריכוז שלו, זה מה שגרם לו לשרוק לסיום".

"אני מאמן כבר 30 שנה ומעולם לא ראיתי דבר כזה. השופט מנע מאיתנו 5 דקות שהיו אמורות להתווסף. ההחלטה שלו חסרת היגיון, אני לא מצליח להבין את זה. השופט הרביעי כבר היה מוכן להרים את השלט על תוספת הזמן", אמר מונדר קבאייר, מאמן תוניסיה, שגם המשיך והסביר מדוע שחקניו לא שבו לשחק לאחר שהוחלט על חידוש המשחק: "השחקנים כבר עשו אמבטיות קרח במשך 35 דקות לפני שקראו לנו לשוב".