הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בית א' נסגר: קמרון ובורקינה פאסו בשמינית

1:1 לאריות עם קייפ ורדה, שעשויה להעפיל גם כן. 1:1 לסוסים מול אתיופיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.01.22 - 19:53

אליפות אפריקה מתקדמת לעבר השלבים המכריעים והערב (שני) בית א' היה הבית הראשון להיסגר עם שני משחקים - קמרון וקייפ ורדה נפרדו ב-1:1, שהעלה את האריות מהמקום הראשון לשמינית הגמר. בנוסף, בורקינה פאסו עלתה גם היא מהמקום השני עם 1:1 מול אתיופיה. קייפ ורדה, שסיימה עם ארבע נקודות, צפויה להעפיל גם היא לשלב הבא מכיוון שארבע מתוך שש הנבחרות שיסיימו במקום השלישי בבית שלהן יעפילו גם הן.

קייפ ורדה - קמרון 1:1
מארחי הטורניר הגיעו למשחק בידיעה שהם כבר עלו לשלב הבא, אבל זה לא מנע מהם לעלות עם הרכב חזק. את השער הראשון במשחק הבקיע, איך לא, מלך השערים בטורניר עד כה, וינסנט אבובאקר, שהרשית בפעם החמישית באליפות בדקה ה-39 לאחר שניצל הרחקה לא טובה על מנת לשים את הכדור ברשת. שער השיוויון, שקבע את תוצאת המשחק הגיע בדקה ה-53, כאשר גרי רודריגס הנהדר סיים התקפה יפה עם עקב לרשת של אוננה. כעת קייפ ורדה תחכה לתוצאות משער הבתים.

בורקינה פאסו - אתיופיה 1:1
לאחר הניצחון על קייפ ורדה במחזור הקודם, הסוסים השיגו את הנקודה היקרה, שנתנה להם את המקום השני והכרטיס לשמינית. האתיופים מנגד, סיימו את חלקם בטורניר עם נקודת בכורה. את השער הראשון במשחק כבש סיריל ביאלה בדקה ה-24 לזכות בורקינה פאסו, בעוד שער השיוויון של אתיופיה הגיע בדקה ה-52 אחרי פנדל מוצלח של ג'טאנה קבדה.