הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האלופה אלג'יריה הובסה והודחה בשלב הבתים

ריאד מחרז וחבריו ספגו 3:1 מחוף השנהב, והולכים הביתה בצורה משפילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.22 - 19:39

קשה להאמין שמישהו תיאר לעצמו שאנחנו ניפרד מאלג'יריה, האלופה המכהנת למי ששכח, כבר בשלב הבתים של אליפות אפריקה. הערב (חמישי), 'שועלי המדבר' סיימו את דרכם בטורניר, אחרי 3:1 משפיל לחוף השנהב. . מי שעלתה עם חוף השנהב מהבית ב' היא גינאה המשוונית.

בסיכומו של דבר, הנבחרת שסומנה כאחת הפייבוריטיות ללכת שוב עד סוף, מסיימת את האליפות במקום האחרון בבית, עם נקודה אחת בלבד, והנתון המדהים ביותר - עם שער זכות. הערב היא נקלעה לפיגור 2:0 כבר בדקה ה-39 משערים של פרנק קסייה ואיברהים סנגרה.

בדקה ה-54, ניקולה פפה למעשה סגור סיפור עם השלישי, וגם ריאד מחרז, הכוכב הבלתי מעורער של אלג'יריה, לא הצליח למצוא את הרשת כשהחמיץ פנדל שש דקות לאחר מכן. סופיאן בנדבקה רק צימק בדקה ה-73.

עבור אלג'יריה מדובר בשחזור היסטורי כואב, כאשר גם באליפות של 1992 אליה הגיעה כאלופה המכהנת מ-1990, היא הודחה בשלב הבתים. בעשור האחרון, גם זמביה וחוף השנהב הודחו בשלב הבתים באליפויות אליהן הגיעו כמחזיקות התואר היבשתי.

סיירה לאון - גינאה המשוונית 1:0
שתי הנבחרות שהיו אמורות להיות הנמושות של הבית, הגיעו למחזור האחרון עם סיכוי ממשי לעלות, ובסוף הייתה זאת גינאה המשוונית שחגגה בזכות שער של פבלו גאנט בדקה ה-38. סיירה לאון סיימה שלישית, אבל לא עלתה מכוון שהיא צברה הכי מעט נקודות ביחד עם סודאן. תחושת הפספוס שלה תהיה אפילו גדולה יותר, כאשר פנדל אותו החמיצה בדקה ה-85 היה מעלה אותה לשמינית הגמר.

 צפו בתקציר >