הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מצרים וסלאח ברבע הגמר בתום דו קרב פנדלים

צפו: הכוכב הכריע ב-4:5 על חוף השנהב (0:0). גם גינאה המשוונית בשלב הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.01.22 - 23:56

יום נטול שערים באליפות אפריקה: במשחקים הנועלים של שלב שמינית הגמר הערב (רביעי), מצרים וסלאח עלו לרבע הגמר, אחרי ניצחון 4:5 בדו קרב פנדלים (0:0 בתום הארכה). אריק ביילי החמיץ את הפנדל היחיד, ששלח את חוף השנהב הביתה מוקדם ואת הפרעונים למפגש מסקרן ברבע הגמר מול מרוקו. במשחק המאוחר יותר, גינאה המשוונית ניצחה 5:6 את מאלי בדו קרב פנדלים נוסף, לאחר תיקו מאופס בהארכה.

תמונת המשחקים לשלב רבע הגמר כעת מלאה. ביום הראשון של משחקי רבע הגמר (שבת, 29.1) קמרון תפגוש את גמביה, כשבמשחק המאוחר יותר תוניסיה תפגוש את בורקינה פאסו. למחרת, נקבל את המפגש המסקרן בין מצרים ומרוקו, כשבמשחק המאוחר סנגל תתמודד נגד גינאה המשוונית.

חוף השנהב - מצרים 0:0 (5:4)
המחצית הראשונה לא עמדה בציפיות למשחק רווי כוכבים כמו זה. חוף השנהב אומנם החזיקה יותר בכדור, אבל בדקה ה-30 פרנק קסי, כוכבה של מילאן, נפצע והוחלף. מאותו הרגע, המצרים נראו מסוכנים יותר, ולקראת השריקה להפסקה גם כמעט ומצאו את השער של הכתומים, אך הניסיונות של סלאח וחבריו לא צלחו.

במחצית השנייה הפרעונים המשיכו ביכולת שלהם, כשמנגד ההגנה של פטריס בומל עמדה איתנה וסירבה לספוג. לא פחות מ-21 בעיטות נבעטו לכיוון שערם של הכתומים במשחק, אך ללא הצלחה, כשבצד השני של המגרש, דקות טובות של "הפילים" סחטו הצלות גדולות ממוחמד אל שנאווי. לקראת תום ה-90, השוער המצרי, שרשם טורניר טוב עד כה, נפצע והוחלף כשבמקומו עלה מוחמד אבוגאבאל, השוער המחליף.

בהארכה הפרעונים שלטו במשחק, אבל למרות הזדמנויות טובות שלהם מול שערה של יריבתה, המצרים לא הצליחו לכבוש והמשחק הסתיים בדו קרב פנדלים, אותו ניצחו סלאח וחבריו, לאחר שאבוגאבאל, עצר בעיטה רעה של ביילי, שהפכה את השוער המחליף לגיבור המשחק מבחינת המצרים. כוכבה של ליברפול כבש את הפנדל המכריע, ששלח את חבריו לחגוג על כר הדשא.

הפרעונים מנצחים את דו קרב הפנדלים החמישי שלהם ברציפות ושומרים על המוניטין שלהם בדרך לרבע הגמר, כשהפעם האחרונה בה הפסידו המצרים מהנקודה הלבנה הייתה ב-1984. מנגד, שחקני חוף השנהב חוזרים הביתה מאוכזבים, מוקדם ממה שרצו.

מאלי - גינאה המשוונית 0:0 (5:6)
החניכים של מוחמד מגאסובה שלטו לאורך כל המשחק, כשהם החזיקו יותר בכדור ובעטו יותר לשערה של גינאה. עם זאת, שימו לב לנתון שבאמת שיקף את המשחק בין השתיים: ב-120 הדקות כל אחת מן הקבוצות בעטה כדור אחד בלבד למסגרת השער היריב.

לבסוף, כמו במשחק המוקדם יותר, הקבוצות הגיעו לדו קרב הפנדלים, שבו הצליחה גינאה המשוונית לגבור על מאלי 5:6. מסאדיו היידארה והמארי טראורה החטיאו את הפנדלים שלהם עבור מאלי, לפני שפלייה סאקו בעט את הכדור המכריע לידיו של אובונו. המדינה ממרכז אפריקה עולה לרבע הגמר בפעם השלישית בתולדותיה, שם תחכה לה סנגל, שניצחה 0:2 את כף ורדה בשלב הקודם.

צפו בתקציר>>>