הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ללא הפתעות: 0:2 לקמרון בדרך לחצי הגמר

צפו: אקאמבי כבש צמד מול גמביה. בורקינה פאסו עלתה עם 0:1 על תוניסיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.01.22 - 22:55

סיפור הסינדרלה הסתיים: קמרון היא העולה הראשונה לשלב חצי הגמר של אליפות אפריקה, אחרי שניצחה הערב (שבת) 0:2 את גמביה מצמד של קארל טוקו אקאמבי (צפו בתקציר למעלה). ההפתעה של הטורניר, שרשמה העפלה ראשונה לטורניר, מסיימת את דרכה אחרי יכולת מרשימה. המארחים ייפגשו בחצי את המנצחת במשחק בין מצרים ומרוקו. בורקינה פאסו העפילה גם כן עם 0:1 על תוניסיה ויתמודדו מול סנגל או גינאה המשוונית בשלב הבא.

קמרון - גמביה 0:2
המחצית הראשונה הייתה כולה קמרון. שליטה של האריות בכדור, בנוסף לבעיטות בלתי פוסקות לשערו של בבקאר גיי, לא הניבו פרי ב-45 הדקות הראשונות והורידו את הנבחרות להפסקה ב-0:0 לא מייצג. עם זאת, במחצית השנייה הסיפור כבר השתנה.

שני שערים מהירים של אקאמבי, שכבש את הראשון בדקה ה-50 והשלים צמד שבע דקות לאחר מכן, הוציאו את הרוח מהמפרשים של גמביה, שלא הצליחו להתמודד עם הלחץ הקמרוני ולבסוף נכנעו, כשהם רושמים בעיטה אחת בלבד למסגרת השער של אנדרה אוננה.

קמרון תמתין כעת לקרב הענקיות בין מצרים ומרוקו שיתקיים מחר, בעוד שחקני גמביה יחזרו הביתה מאוכזבים, אך עם הראש גבוה למעלה על טורניר בכורה מעבר ומעבר לציפיות.

בורקינה פאסו - תוניסיה 0:1
בפעם הרביעית בתולדותיה, הנבחרת ממערב אפריקה עושה את זה ועולה לשלב חצי גמר אליפות אפריקה. את השער הבודד במשחק כבש דנגו אואטרה, חלוצה של לוריין, שקיבל מסירה טובה מאיברהים טורה, חדר לרחבה ובעט ברגל שמאל בקור רוח לרשת של התוניסאים, ממש על סף ההפסקה.

8 דקות לסיום, כובש השער ראה כרטיס אדום לאחר מרפק ששלח לפניו של עלי מעלול. אבל הצפון אפריקאים לא ניצלו זאת ובסיום 0:1 לבורקינה פאסו שתפגוש את המנצחת בין סנגל לגינאה המשוונית ביום רביעי הקרוב.

צפו בתקציר ->