הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לפני חצי הגמר: מכת פציעות אצל מצרים

הפרעונים יגיעו ללא חג'אזי ושני השוערים הראשיים למשחק מול קמרון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.02.22 - 18:30

כשהיא ללא שני השוערים הראשיים, מצרים מתכוננת למפגש המרתק שלה מחר (חמישי) נגד קמרון במסגרת חצי גמר אליפות אפריקה באצטדיון אולמבה ביאונדה. הפרעונים מחפשים להעפיל בפעם העשירית לגמר, אך כדי להגיע ליעד, החניכים של קרלוס קיירוש יצטרכו לעבור את אחת הנבחרות החזקות בטורניר, כשהיא חבולה ומוכה.

כזכור, הפרעונים איבדו את מוחמד אל שנאווי לאחר שנפצע במשחק מול חוף השנהב, בעוד מוחמד אבוגאבאל, השוער המחליף, נפצע גם הוא, במשחק מול מרוקו. בהיעדרם, מי שצפוי לפתוח בין הקורות של המצרים הוא מוחמד סובחי, שערך את הופעת הבכורה שלו במדים הלאומיים רק במשחק האחרון, כשהחליף את אבוגאבאל הפצוע.

היעדרות משמעותית נוספת אצל הפרעונים הוא אחמד חג'אזי, שנפצע גם הוא במהלך המשחק מול מרוקו. מעבר לכך, למצרים יש פצועים נוספים שנמצאים בספק להתמודדות הקשה, ביניהם חמדי פתחי ואקרם טאופיק. כדי להגיע למפגש עם המארחת, הפרעונים היו צריכים לעבור שתי משוכות לא פשוטות בדמותן של חוף השנהב ומרוקו וכעת מחכה להם אתגר נוסף.

מהצד השני של המגרש, הקמרונים מגיעים לטורניר הזה אחרי שעברו בקלות יחסית את איי קומורו וגמביה, כשהם עושים זאת ללא פציעות וביכולת גדולה של קארל טוקו אקמבי ו-וינסנט אבובאקר, שמוביל את טבלת הכובשים עם שישה שערים (אקמבי במקום השני עם חמישה). הצמד ימשיך בהתקפת האריות גם במשחק מחר מול מצרים.

לפני המשחק, פנה סמואל אטו, נשיא התאחדות הכדורגל הקמרונית, לשחקני נבחרתו: "תכינו את עצמכם, כי זו הולכת להיות מלחמה", אמר האגדה הקמרונית, "ככה צריך להתייחס למשחק הזה, זו הזדמנות שלא תחזור". אל האמירות האלה התייחס קרלוס קירוש, מאמנם של הפרעונים.

"זה מסר רע מאוד לתושבי קמרון", אמר הפורטוגלי, "אני חושב שהוא שכח שקמרונים מתו באיצטדיון רק לפני כמה ימים. להצהיר על מלחמה לפני משחק, אני חושב שהוא לא למד כלום מהכדורגל. הספורט הזה הוא לא מלחמה, הוא חגיגה, אנחנו כאן כדי לשמח אנשים".