הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המארחת בחוץ: מצרים בגמר אליפות אפריקה

צפו: 1:3 לפרעונים על קמרון בפנדלים אחרי 0:0. סלאח יפגוש את מאנה וסנגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.02.22 - 23:46

מצרים בגמר אליפות אפריקה. בתום דו-קרב פנדלים דרמטי, מוחמד סלאח וחבריו הדיחו את קמרון המארחת עם 1:3 מהנקודה הלבנה, אחרי 0:0 בזמן החוקי. סאדיו מאנה וסנגל ממתינים בגמר שייערך ביום ראשון הקרוב.

בואו נודה באמת - זה לא היה משחק שייכנס לפנתיאון של הכדורגל העולמי. קמרון ומצרים סיפקו 120 דקות פושרות במיוחד לעיני האלפים ביציעים. המארחת, שהגיעה כפייבוריטית להתמודדות, קיוותה לשמח את הקהל הביתי ולהעפיל לגמר שני בשלושת הטורנירים האחרונים. אך ציפיות לחוד, ומציאות לחוד.

מול "האריות" עמדו "הפרעונים", ובהובלת מוחמד סלאח הם גם לא היו רחוקים מלהכריע את ההתמודדות בזמן החוקי ובהארכה. לצערן של שתי הנבחרות, שורה של החמצות גדולות הסתיימו ללא כיבושים ועם חצי גמר שיוכרע מהנקודה הלבנה.

מהנקודה הלבנה, נראה כי הלחץ המקומי עשה את שלו. קמרון פשוט קרסה לחלוטין ברגע האמת, כששלוש החמצות רצופות מ-11 מטרים סידרו לסלאח וחבריו את הכרטיס לגמר הנכסף. האחרון אגב לא זכה לבעוט, שכן חבריו סיימו את מלאכתם אחרי שלושה בועטים בלבד, כשמוחמד אבוגאבאל הודף שתיים מארבע הבעיטות של המארחת.

כעת, ואחרי שנקמה בקבוצה שגברה עליה בגמר 2017, יפגשו "הפרעונים" את סנגל החזקה בגמר שיתקיים ביום ראשון הקרוב. מוחמד סלאח יתמודד ראש בראש מול חברו להתקפת ליברפול סאדיו מאנה, במה שצפוי להיות קרב אדיר על תואר אלופת אפריקה.

מהלך המשחק
מי שפתחה טוב יותר את ההתמודדות היא קמרון, כשהמארחת שלטה בקצב המשחק והגיעה לא פעם לאזור רחבת מצרים בדקות הראשונות. אך מי שרשמה את האיום הראשון הערב היא דווקא מצרים, כשמוחמד סלאח שלח כדור מסוכן מ-25 מטרים אל מעל למסגרת בדקה ה-8.

בדקה ה-18, קמרון היתה רחוקה סנטימטרים בודדים מלעלות ליתרון. הבלם מומי אנגדאו נעץ את הכדור במשקוף אחרי התרוממות אדירה מכדור קרן. שתי דקות לאחר מכן, אותו אנגדאו פספס עוד מצב קורץ מתוך הרחבה - מצרים ניצלה.

השליטה הקמרונית נמשכה, כשבדקה ה-32 היה זה תורו של טוקו אקמבי להחמיץ מ-5 מטרים. המשחק הלך והפך אגרסיבי מרגע לרגע, כשמספר שחקנים משני הצדדים נשכבים על הדשא לקבלת טיפול.

בדומה למחצית הראשונה, מי שרשמה את ההזדמנות הראשונה בחציו השני של המשחק היא מצרים. בדקה ה-56, מוחמד סלאח נשלח לבדו מול אנדרה אונאנה, השוער יצא באומץ ומנע שער יתרון של הכוכב. קמרון התקרבה לשער בדקה ה-68 כשקארל טוקו אקאמבי נגח בעוצמה מתוך הרחבה, מוחמד אבוגאבל לא התקשה וקלט. שתי דקות לאחר מכן, היה זה שוב טוקו אקאמבי, הפעם הוא שלח כדור אדיר מ-30 מטרים ששפשף את העמוד.

בדקה ה-90: מאמן מצרים קרלוס קירוש הורחק באדום. המשמעות: במידה ו"הפרעונים" יעפילו לגמר אליפות אפריקה, הם יעשו זאת ללא הפורטוגלי על הקווים. ארבע דקות לאחר מכן נשמעה השריקה לסיום הזמן החוקי - הולכים להארכה.

ההזדמנות הראשונה בהארכה הגיעה מכיוונה של מצרים, כשבדקה ה-100 מוחמד סלאח ניסה את מזלו מקצה הרחבה ופספס בסנטימטרים את המסגרת של אונאנה. באופן כללי, נראה כי שני הצדדים התעייפו מאוד ככל שהדקות הלכו והתקרבו לדו-קרב הפנדלים. בדקה ה-118, רמדאן סובחי כמעט ושלח את האוהדים המצרים לעננים כפריצה נהדרת שלו הסתיימה בכדור רוחב חד שלא מצא כתובת. שתי דקות לאחר מכן, נשמע השריקה לסיום 120 הדקות. 0:0, הולכים לדו-קרב מהנקודה הלבנה.

פנדלים
וינסנט אבובאקר כובש - 0:1 לקמרון
זיזו כובש - 1:1
הארולד מוקודי מחמיץ! עדין 1:1
מוחמד עבדלמונם כובש! 1:2 למצרים
ג'יימס לאה סיליקי נעצר גם כן על ידי גאבאסקי! עדין 1:2 למצרים!
מוהנד לאשין כובש! 1:3 למצרים
קלינטון אנג'י מחמיץ גם כן! מצרים עולה לגמר אליפות אפריקה לאומות!