הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יחזרו כשירים? אדבר איתם": המסר של קלופ

לפני גמר אל' אפריקה בין מצרים לסנגל, מנג'ר ליברפול בברכה לסלאח ומאנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.22 - 08:26

סנגל סוף סוף בפעם הראשונה, או נבחרת מצרים בפעם ה-8, ובפעם הראשונה עם מוחמד סלאח? את התשובות נקבל מחר (ראשון, 21:00), כאשר אליפות אפריקה תגיע לגמר הגדול ולרגע השיא שלה.

מול מוחמד סלאח יעמוד חברו להתקפת ליברפול, סאדיו מאנה, שהוביל את סנגל שהרשימה מאוד בשלבי הנוקאאוט, עם ניצחונות על קייפ ורדה, גינאה המשוונית ובורקינה פאסו, כולם בהפרשים של 2 שערים. הפרעונים מנגד, אמנם עברו בעזרת פנדלים גם בשמינית וגם בחצי, אבל עברו מסלול קשה הרבה יותר שכלל את חוף השנהב, מרוקו וקמרון המארחת.

מי ששלח ברכה מיוחדת לשחקניו הוא יורגן קלופ שאמר: "זה הישג גדול עבור שניהם להגיע לגמר. זה לא יהיה קל עבורנו כי אחד מהם נהיה ממש שמח בסיום והשני פחות. יש להם פה צ'אנס להשיג משהו מאוד משמעותי בקריירה. האם הם יהיו כשירים לשחק איתנו כשהם יחזרו? אני אדבר איתם. מה שבטוח, זה שהם יהיו בכושר משחק".

סלאח, שרושם עונת שיא בקריירה שלו, יודע שזכייה בתואר הנבחרות החשוב ביותר שהוא יכול להניף, יכולה להוות משקל משמעותי בקרב על כדור הזהב בסיום השנה, אבל מנגד, סאדיו מאנה מקבל סוף סוף הזדמנות סוף סוף לצאת מהצל של המצרי, ולהיזכר ככוכב הגדול של האליפות, ולשבור את ה'נחאס' של סנגל.

זאת גם יכולה להיות הכפרה של אליו סיסה, המאמן הנפלא של הנבחרת, שבגמר 2002 הכריע את הפנדל המכריע בגמר, וב-2019 בתוך מאמן הוביל את סנגל שוב לגמר, אך גם שם זה הסתיים במפח נפש, עם הפסד לאלג'יריה.