הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נשיא סנגל הכריז: חופשה בתשלום לכל המדינה

צפו בשדרים ובשחקנים הסנגלים בוכים מאושר. וגם: הניחום של מאנה לסלאח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.02.22 - 12:19

אדוארד מנדי, אידריסה גיי, קאלידו קוליבאלי וכמובן, סדיו מאנה. סנגל נהנית מדור הכדורגלנים הטוב בתולדותיה וכעת גם כזה שדאג לעשות היסטוריה ולהניף לראשונה את גביע אפריקה. האריות של טראנגה השיגו 2:4 בפנדלים על מצרים אחרי 0:0 ב-120 דקות וזכו בתואר היוקרתי ביבשת.

אין ספק שהסיפור הגדול בגמר הזה היה מפגש הראש בראש בין מאנה למוחמד סלאח. כוכב נבחרת סנגל, שהחמיץ פנדל כבר בדקה השביעית ופספס הזדמנות להעלות אותה ליתרון, היה גיבור הניצחון עם הפנדל האחרון והמדויק בדו קרב. מיד לאחר מכן, הוא הגיע לנחם את חברו לליברפול, שלא יכול היה לעצור את הדמעות והראה את האופי המיוחד שלו.

ההתאחדויות של שתי הפיינליסטיות גם יכניסו לכיסן סכום לא מבוטל על עצם ההעפלה לגמר. מענק הזכייה שהרוויחה סנגל עומדים על חמישה מיליון דולר, בעוד הסגנית מצרים זכתה ב-2.75 מיליון דולר, כסף שיוכל לסייע בגידול הכוכבים הבאים של היבשת.

מי שלא יכול היה להתעלם מההישג ההיסטורי של הנבחרת הוא נשיא סנגל, מאקי סאל, שהעניק לכל המדינה יום חופשה בתשלום. קראתם נכון - יום חג וחופש לאומי. "אלופי אפריקה! איזה משחק! איזו קבוצה! עשיתם את זה. רגע מדהים בכדורגל, רגע מדהים עבור הגאווה הלאומית שלנו. ברכות לגיבורים שלנו", אמר הנשיא.

ליברפול, כמובן, דאגה לברך את מאנה על הזכייה וגם לנחם את מוחמד סלאח. בצ'לסי היללו את אדוארד מנדי, שהפך מאלמוני לאלוף אירופה בעונה שעברה וכעת לאלוף אפריקה, במה שכותב עוד פרק בסיפור הסינדרלה שלו.

ובסנגל כבר הספיקו לצאת לרחובות על מנת לחגוג את תואר הנבחרות הראשון שלה בהיסטוריה.