הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אול אין: סדיו מאנה רצה לחתום על "חוזה מוות"

כוכבה החדש של באיירן מינכן חשף סיפור מאליפות אפריקה: "כולם היו בפאניקה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.22 - 14:36

סדיו מאנה כבר מזמן נחשב לאחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל האפריקאי ועם הזמן חשף גם את האישיות המיוחדת שלו. כוכבה החדש של באיירן מינכן הוביל את סנגל בתחילת השנה לזכייה באליפות אפריקה וכעת שיתף סיפור שמעיד עד כמה זה לא מובן מאליו.

למי שלא זוכר, בשמינית הגמר של הטורניר, מול קייפ ורדה מאנה נחבל בראשו וסבל מזעזוע מוח שהיה אמור להוביל להיעדרו מהרבע. "ליברפול לחצה על ההתאחדות הסנגלית ושלחה מכתב לפיפ"א על כך שאני צריך לפחות חמישה ימי מנוחה. ברגע שסיפרו לי את זה פניתי למאמן וביקשתי ממנו לתת לי לפתוח".

בהמשך, סיפר מאנה על "סעיף מוות" מיוחד עליו רצה לחתום כדי להבטיח שישחק בחצי: "התקשרתי לנשיא ההתאחדות ואמרתי לו שאני חייב לשחק ושאני מוכן לוותר על החיים שלי. אמרתי שאני יודע שאני לא אמור לשחק, אבל ביקשתי חוזה שאם משהו יקרה זו תהיה האחריות שלי. שאם אמות, יגידו שזאת אשמתי ולא אשמת אף אחד אחר".

"אמרו לי בנבחרת: 'סדיו, אתה לא יכול לשחק', אבל השבתי שזה לא בא בחשבון. כולם היו בפאניקה. בסופו של דבר לא חתמתי על שום חוזה והרופא הסכים לעשות לי צילום בבוקר המשחק מול גינאה המשוונית בחצי הגמר. גילו שאני יכול לשחק ותודה לאל שהכל הסתדר בסוף".