הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוקים משלו: נוקאאוט למייוות'ר על מקגרגור

קונור מקגרגור הבטיח שינצח וגם החזיק מעמד במשך כ-10 סיבובים, אבל לבסוף פלויד מייוות'ר ניצח בנוקאאוט טכני, עלה למאזן 0:50 בקריירה והכריז: "זה הקרב האחרון בחיי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.08.17 - 07:50

10 סיבובים ומיליוני דולרים לאחר מכן, פלויד מייוות'ר הוא עדיין המלך הבלתי מעורער של עולם האיגרוף. קרב המאה בלאס וגאס הבטיח הרבה וגם קיים, כאשר "מאני" ניצח בנוקאאוט טכני את קונור מקגרגור ורשם את ניצחונות ה-50 בקריירה, בדיוק כפי שחזו רוב המומחים.

הקרב המצופה נדחה בכ-20 דקות בעקבות תקלות בשידור בארצות הברית, שהועבר בשיטת שלם וצפה תמורת מחיר של 100 דולר. מקגרגור הגיע כאנדרדוג הגדול, למרות התבטאויותיו שופעות הביטחון בשבועות האחרונים, ונכנע בתום פייט מרשים בענף של יריבו.

מייוות'ר הצליח להתיש את האירי עם הסגנון ההגנתי שלו וכאשר הבחין בלוחם ה-UFC מתעייף בסיבובים המאוחרים, התנפל על הטרף והלם במקגרגור פעם אחר פעם בסיבוב התשיעי, כמעט הצליח להשיג בו את הנוקאאוט, ולבסוף חיכה לעשירי כדי לסגור עניין ולהשלים ניצחון כפי שציפו ממנו.

מהלך הקרב
מקגרגור פתח את הסיבוב הראשון באופן התקפי אך זהיר, מודע למומחיות ההגנתית של מייוות'ר המתין ליוזמות של האירי. כדקה וחצי בתוך הקרב סוף סוף ראינו את פלויד מניף את אגרוף ימין, אך מפספס. הסיבוב נגמר עם המשך הטקטיקה של פלויד וכמעט ללא מגע בין שני המתאגרפים.

הסיבוב השני המשיך את המגמה ובו מקגרגור המשיך ליזום עם הרבה יותר מכות ולצבור נקודות, אך לפרקים ביצע מכות לא חוקיות והסתכן בהורדת נקודות, כולל מכה אנכית על העורף של האמריקני. האגרסיביות של האירי עלתה מדרגה בסיבוב השלישי והשניים נצמדו זה לזה יותר, בעוד פלויד המשיך לנסות ולתסכל את יריבו בעמידה ההגנתית.

ככל שהקרב נמשך, כך עלה מדרגה הטראש טוק בין השניים, בעוד מייוות'ר ניסה להוציא את מקרגור משיווי משקל ומריכוז. בסיבוב הרביעי "מאני" הצליח להנחית כמה מכות על האירי, אחרי דקות ארוכות של פאסיביות הגנתית. בסיום הסיבוב הרביעי הוא גם הצליח להלום בפניו של מקגרגור עם ימנית חזקה.

גם בחמישי מייוות'ר המשיך לנצל את העייפות של מקגרגור ובנה מומנטום אותו האירי ניסה לבלום בכמה קלינצ'ים. ללא ספק הסיבוב החמישי היה שייך למייוות'ר, שהפך לצד היוזם בקרב והמשיך להנחית מכות גוף רבות על מקגרגור בסיבוב השישי.

בסיבוב השביעי מקגרגור הראה רוח חיים חדשה, עם שינויי זווית ויותר מרץ בתנועה, בעוד מייוות'ר קצת יצא מהתוכנית והמשיך להלין על מכות העורף שהנחית עליו האירי. היה ניכר שמקגרגור מתעייף יותר ויותר, בעוד הזריזות של מייוות'ר השאירה אותו בעמדה דומיננטית.

האנדר/אובר היה 9.5 סיבובים, עם מרבית סכומי ההימורים על כך שהקרב יימשך 9 סיבובים ומטה. זה כמעט ונגמר בסיבוב התשיעי, כשמקגרגור כבר לא מצליח להגן על עצמו וסופג מהלומה אחר מהלומה לפניו. 1:05 לסיום הסיבוב העשירי, הגיע הנוקאאוט הטכני לפלויד, שחבט בפניו של יריבו פעם אחר פעם והרוויח את הניצחון ביושר. 0:50 לגדול מכולם, פלויד מייוות'ר.