5 שניות לפנתיאון: הנוקאאוט המהיר בהיסטוריה

צפו: מסבידאל סגר חשבון עם אסקרן. נונייס שמרה על החגורה עם ניצחון מרשים על הולם. ג'ונס התקשה מול סנטוס. רוקהולד קרס

ערן פלגי
ערן פלגי  07.07.19 - 08:37

תגיות: UFC

תחילת כתבה

UFC 239 הבטיח וגם קיים. חמישה קרבות התנהלו באירוע המרכזי בלאס וגאס, שלושה הסתיימו בנוקאאוט ועוד שניים בהחלטות שופטים. ג'ון ג'ונס שמר על החגורה, כמו גם אמנדה נונייס, אבל את הכותרות תפס חורחה מסבידאל שסיפק את הנוקאאוט המהיר בהיסטוריה של הארגון.

הלוחם שהתחיל את דרכו בקרבות רחוב לפני שנים רבות, עלה לאוקטגון מלא באמוציות מול בן אסקרן הבלתי מנוצח. דם רע מאוד עבר בין השניים לקראת האירוע, ומסבידאל סגר את החשבון בצורה הכי מהירה וברוטאלית שנראתה אי פעם. ברכייה מעופפת ללסת ועוד שתי מכות אחרי שאסקרן כבר היה מחוסר הכרה, גרמו לעצירת הקרב אחרי 5 שניות בלבד - שיא חדש שספק אם יישבר.

מסבידאל שניצח בפעם השנייה ברציפות, עשוי לקבל הזדמנות להילחם על החגורה במשקל מעורב מול קאמרו אוסמן בהמשך השנה. אסקרן שספג את הפסדו הראשון בקריירה, לא צפוי להילחם בעתיד הנראה לעין.

בהמשך הערב, אמנדה נונייס, הלוחמת הטובה בכל הזמנים, עלתה לעוד קרב הגנה על התואר במשקל תרנגול, ועברה אותו בהצלחה. הברזילאית שמחזיקה גם בתואר במשקל נוצה, נכנסה לזירת האוקטגון מול הולי הולם, האלופה לשעבר, ושוב הוכיחה מדוע היא נחשבת לעילוי בתחום עם בעיטה מדויקת שנכנסה בראשה של היריבה המעוטרת.

לקרב המרכזי עלה ג'ון ג'ונס, הלוחם הגדול מאז ומעולם לדעת רבים. מולו ניצב תיאגו סנטוס, שהגיע במומנטום נהדר וניסה לנשל את האלוף מהתואר במשקל קל-כבד. לקראת האירוע, לא רבים נתנו סיכוי ל"פטיש", שהפתיע וניהל קרב עמידה מרשים, ואף העניש את ג'ונס בבעיטות חזקות לרגליים. ג'ונס אמנם לחץ על יריבו הברזילאי, אבל נראה כצל של עצמו ואחרי 25 דקות הקרב הגיע לסיומו. שני שופטים חשבו שג'ונס עשה מספיק כדי לשמור החגורה, לעומת אחד שהעניק את הניצחון לסנטוס.

בתחילת הערב דייגו סאנצ'ס הוותיק ניסה להמשיך במומנטום אך נתקל במשוכה גבוהה בדמותו של מייקל קייסה. האחרון שלט ביריבו במשך 15 דקות רצופות וניצח בקלות בהחלטת שופטים אחידה. לאחר מכן, לוק רוקהולד, האלוף לשעבר במשקל בינוני, עלה מחלקה במטרה להציל לעצמו את הקריירה, אבל יאן בלאחוביץ חשב אחרת. הפולני סיפק נוקאאוט אדיר והוריד את רוקהולד לקרשים בסיבוב השני.

צפו בנוקאאוט של נונייס >>