שמאל, חזק: פקיאו ניצח והמשיך את הקאמבק

אלוף העולם בן ה-40 גבר על טורמן בהחלטת שופטים

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.19 - 11:08
פקיאו. גם הגיל לא מונע ממנו להמשיך לנצח (Getty Images)
פקיאו. גם הגיל לא מונע ממנו להמשיך לנצח (Getty Images)
תחילת כתבה

הסיפור שאינו נגמר. גם בגיל ארבעים, כשהוא פוליטיקאי מצליח במדינתו ולאחר שהפרשנים היו בטוחים שהוא גמר את הסוס, מני פקיאו ממשיך לנצח בזירה. בקרב שנערך הלילה (בין שבת לראשון) במלון ה-MGM בלאס וגאס, הפיליפיני גבר על קית' טורמן בהחלטת שופטים לאחר עשרה סיבובים. "זה היה קרב כיף וקשה", אמר פקיאו לאחר שניצח. "שנינו השארנו את הכל על הזירה ואני חושב ששימחנו את האוהדים".

פקיאו הגיע לקרב ההגנה על התואר במשקל ביניים כשמאחוריו שני נצחונות שסימנו את תחילת הקאמבק שלו. תחילת הקרב הייתה שייכת לפקיאו, ששלט בסיבובים הראשונים ואף הפיל את טורמן. עם זאת, האמריקאי לא ויתר ובסיבובים הבאים הפגין נחישות, אך אף אחד מהמתאגרפים לא הצליח לייצר הפלה.  לבסוף, לאחר עשרה סיבובים, שני שופטים העניקו את הניצחון לפקיאו בתוצאה 112:115.

אחת הנקודות המעניינות בקרב כלל לא התרחשה במסגרת הלחימה. לפני תחילת ההתמודדות, נכנס פלויד מייוות'ר לזירה לאחל לשני הצדדים בהצלחה. כזכור, לפני ארבע שנים ניצח מייוות'ר את פקיאו ופצע אותו. כשברקע ההזמנה לקרב נוסף, אותה השמיע מאמנו של הפיליפיני לאגדה האמריקאית, מעניין יהיה לראות אם "Money Mayweather" יחזור מפרישה לקרב בין האגדות.