קובינגטון הביס את לולר וזכה בתואר העולמי

צפו: "הכאוס" במצב מצויין לקראת התואר העולמי. נוקאאוט טכני להולצמן

בועז קורפל
בועז קורפל  04.08.19 - 09:49

תגיות: UFC

תחילת כתבה

זירת האוקטגון הייתה אמורה בתאריך הזה לערוך אירוע היסטורי בסוצ'י שברוסיה, אולם רצף אירועים הוביל לכך שהזירה הגיעה לניו ג'רזי ארה"ב אחרי הביקור הקודם שם ב-2016 והקרב המרכזי הלילה (ראשון) הפגיש שניים מהקשוחים שבלוחמי הזירה, שניים שהיו עמיתים לדרך במועדון "אמריקן טופ טים" בדמותם של קולבי קובינגטון שכתש את יריבתו רובי לולר והתקרב לקרב על התואר העולמי.

קובינגטון עם מאזן של 1:14 ורצף של ששה ניצחונות, הוא לוחם שידוע בטכניקה הברוטאלית שלו אבל גם בדיבור הבוטה שלו וכזה שלא חסך שום דבר בקריאת התיגר על היריבים שלו. קובינגטון מדורג במקום השני בקטגוריית בינוני-קל וניצחון באירוע העמיד אותו במצב מצוין לקרב על התואר העולמי ולכן הוא ידע שהוא חייב לעבור את היריב בדמותו של ורובי לולר שהפסיד בשני הקרבות האחרונים שלו ומאזנו הכולל מורה על 28 ניצחונות ו-13 הפסדים.

הקרב המרכזי שנקבע לחמישה סיבובים החל עם התקפות מצוינות שקובינגטון על הקרקע כשהוא מצליח להוריד את לולר ולתסכל אותו עד לתום הסיבוב הראשון. בסיבוב השני המשיך קובינגטון להתיש ולפגוע בלולר הן בקרקע והן בעמידה והסיבוב השני היה של קובינגטון. בסיבוב השלישי המשיך קובינגטון לכתוש את לולר ולתסכל אותו בעמידה עם למעלה מ-150 מכות שפגעו בראש של לולר. הסיבוב הרביעי והחמישי נראו זהים לגמרי וככל שהשעון התקדם, הניצחון של קובינגטון הלך והתקרב. בסופו של הקרב ואחרי 600 מהלומות שפגעו בלולר, החליטו השופטים להעניק את הניצחון בהחלטה אחידה לטובת קולבי "כאוס" קובינגטון.

לפני הקרב המרכזי נערך קרב שעל הנייר נחשב למבטיח ומלא אנרגיה בין קליי "הנגר" גואידה עם מאזן 18:35 וניצחון בקרב האחרון שהיה בחודש מאי השנה על בי.ג'יי פן לבין ג'ים מילר שהציג מאזן של 12:30 וניצחון בקרב האחרון על ג'ייסון גונזלס בחניקה אחורית. הכניסה של שני הלוחמים הייתה הרואית ובמיוחד של מילר לעיני הקהל הביתי שלו. הקרב נפתח עם מהלומה מדהימה של גואידה שפגעה ישירות ובעוצמה חזקה במיוחד בפניו של מילר שבאורח נס נשאר לעמוד על רגליו ולא להתמוטט לקרקע. שניות לאחר מכן, מילר התאושש ומשך את גואידה לקרקע והצליח לחנוק אותו בחניקת גיליוטינה מושלמת שהרדימה את גואידה ובתום 58 שניות הוא הוכרז כמנצח. 

האירוע נפתח בקרב במשקל 158 פאונד בין סקוט הולצמן האמריקאי עם מאזן 3:12 מול יריבו הקוריאני דונג היון מה עם מאזן 16-9 שנחשב לאנדרדוג מובהק לפני הקרב. הולצמן זכה בנוק דאון מרשים בסיבוב הראשון עם פגיעה ישירה לפניו של יריבו הקוריאני ששרד את ההתקפה של הולצמן בסיבוב הראשון. אבל בסיבוב השני המשיכה ההתקפה של הולצמן ולמרות שהקוריאני הטיל אותו לקרקע, הולצמן ידע להפוך את הקערה על פיה ולכתוש את הקוריאני עד תום הסיבוב השני. הרופאים נקראו לבדוק את מצבו של דונג היון מה ופסקו שהקרב לא יוכל להמשיך מחמת הפציעה של הקוריאני והולצמן ניצח בנוק אאוט טכני.

הקרב השני בערב היה במשקל בינוני ושם נפגשו ג'רלד מירצ'הארט האמריקאי עם מאזן 11:28 ושני הפסדים בשני הקרבות האחרונים שלו, מול טרבין ג'יילס שבא עם מאזן צנוע יותר של 1:11 אחרי שהפסיד בקרב האחרון שלו לזאק קאמינגס בחניקת גיליוטינה לפני חודשיים וחצי. הקרב התנהל רובו ככולו על הקרקע ושני הלוחמים החליפו עמדות שליטה זה מעל זה עד לסיבוב השלישי, שם הצליח ג'רלד מירצ'הארט להשלים חניקת גיליוטינה תוך דקה ו-49 שניות ולנצח בהכנעה בפעם ה-21 ב'קריירה.

הקרב השלישי נערך בקטגוריית משקל קל בין חואקים סילבה הברזילאי עם מאזן1:11 וארבעה ניצחונות בזירת האוקטגון מול יריבו הגרמני נסראט האקפראסט חניכו של ג'ורג' סנט פייר, שהציג מאזן 2:10 ושני ניצחונות בשני הקרבות האחרונים שלו בזירת האוקטגון. אחרי שהלוחם הגרמני לחץ ללא הרף על הברזילאי בסיבוב הראשון, הסוף המר של סילבה הגיע בסיבוב השני תוך פחות מדקה עם נוק אאוט מדהים שחיסל את סילבה ושימח את ג'ורג' סנט פייר.