הישג ענק בג'יו ג'יטסו: זהב באליפות העולם

אלון לבייב זכה במקצה עד גיל 18, שוב ההמנון נוגן באבו דאבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.19 - 01:27
(באדיבות התאחדות אילת)
(באדיבות התאחדות אילת)

תגיות: ג'יאו ג'יטסו

תחילת כתבה

כולנו התרגשנו מאד מהמדליות ההיסטוריות בג'ודו וניגון "התקווה" באבו דאבי. הערב (שבת) זה קרה שוב, הפעם בענף הג'יו ג'יטסו, ענף שאינו אולימפי. אלון לבייב זכה באליפות העולם באיחוד האמירויות במקצה עד גיל 18, בקטגוריית המשקל עד 55 ק"ג.

כמו כן, המשלחת הישראלית חזרה עם שלוש מדליות נוספות, שלושתן ארד. עומרי חביב עשה זאת במשקל עד 60 ק"ג, ים הרשקו במשקל עד 73 ק"ג ויונתן מרגלית במשקל עד 66 ק"ג. אליפות העולם באבו דאבי הינה החשובה ביותר של הנבחרת השנה, במהלכה מתקיימות שלוש תחרויות - נוער עד 18, ג'וניור עד גיל 21 ובוגרים. היום נערך המקצה הראשון וכבר נרשם הישג מכובד ביותר עבור ישראל.

מהמשלחת נמסר כי היחס שקיבלה הנבחרת הישראלית מהמארגנים באבו דאבי עד כה היה מקצועי ואדיב. ארז אלרואי, יו"ר איגוד הג'יו ג'יטסו בישראל: "היום הראשון של אליפות העולם לנוער עד גיל 18 התחיל מעולה עם מדליית זהב לאלון לבייב ו-3 מדליות ארד. לראשונה הושמע ההמנון באבו דאבי ומחר מקווים להמשיך את המומנטום עם גילאי עד 21".

אריק קפלן, נשיא התאחדות "אילת": "אנחנו גאים מאד בספורטאים שלנו על ההישגים המעולים באליפות העולם באבו דאבי, כל הספורטאים שלנו מצליחים במגוון רחב של ענפי ספורט ומביאים כבוד רב למדינת ישראל בכל מקום בעולם, ללא יוצא מן הכלל, ושום גורם לא יהווה מכשול בפניהם. סמוכים ובטוחים שימשיכו לעבוד קשה ולהביא גאווה למדינה".