חאביב תקוע ברוסיה, הקרב מול פרגוסון בספק

שוב זה קורה: בפעם החמישית, השניים לא צפויים להילחם

ערן פלגי
ערן פלגי  30.03.20 - 22:08
תחילת כתבה

המציאות חזקה מכל דמיון. הקרב המצופה בין חאביב נורמגומדוב, אלוף ה-UFC במשקל קל, לטוני פרגוסון שוב לא צפוי להיערך. לאחר שנקבע ארבע פעמים בעבר ובוטל בכל הפעמים מסיבות שונות ומשונות, העימות שתוכנן להתקיים ב-18 באפריל נמצא על סף ביטול, כשרק ההודעה רשמית עדיין לא פורסמה.

למרות ניסיונות כבירים של הארגון להוציא את הקרב אל הפועל והבטחות של הנשיא דיינה ווייט שהדבר אכן יתממש, נדמה שבימים אלה מגפת הקורונה היא זו ששולטת בסדר היום על גבי הגלובוס, וחאביב, שנמצא בימים אלה בדגסטן, רוסיה, לא יכול לעזוב את תחומי המדינה בשל ההגבלות.

"התאמנתי בקליפורניה מבלי לדעת שום דבר על מיקום הקרב. לאחר מכן אמרו לי שהקרב לא יתקיים בארה"ב במאת האחוזים ושהוא ככל הנראה ייערך באבו דאבי", סיפר חאביב על השתלשלות האירועים שהובילה למצב.  

"אחרי שדיברתי איתם החלטנו לטוס לשם, אבל כשנחתנו הבנו שהם מתכוונים לסגור את הגבולות ואף אחד לא יוכל להגיע או לעזוב מלבד התושבים. היינו חייבים לחזור לרוסיה. כרגע אני בדגסטן ואני מתאמן ומתכונן בכל יום, אבל אני לא יודע עבור מה אני מתכונן, בגלל שאחרי שהגענו לרוסיה הבנו שגם פה הגבולות יסגרו. כמו בארה"ב, כמו באירופה ובכל מקום - כל העולם נמצא בסגר כרגע".

ב-UFC עדיין לא הוציאו הודעה רשמית על ביטול הקרב, אבל כבר עומלים במרץ על מציאת מחליף עבור פרגוסון. שם שנקלח בחשבון הוא זה של ג'סטין גייצ'י, מבכירי הלוחמים במחלקה הקלה (עד 70 ק"ג).

כזכור, הקרב בין נורמגומדוב, שמחזיק במאזן מושלם של 28 ניצחונות, לפרגוסון (12 ניצחונות רצופים) בוטל ארבע פעמים בעבר. בדצמבר 2015 - שישה שבועות לפני המועד המיועד, נורמגומדוב שבר צלע במהלך מחנה האימונים והקרב בוטל בפעם הראשונה. באפריל 2016 - 11 ימים בלבד לפני הקרב, פרגוסון סבל מתסחיף ריאתי ונאלץ לפרוש.

במרץ 2017 - ימים ספורים בלבד הפרידו בין השניים, אך בעיות בריאותיות בזמן חיתוך המשקל של חאביב שלחו אותו לבית החולים. שיא השיאים הגיע באפריל 2018, כשרק שישה נותרו ימים לקרב, אך ב-1 באפריל, לא פחות ולא יותר, פרגוסון קרע את הרצועה הצולבת בברך כשמעד על כבל באולפן של רשת FOX.