לא לכל אחד: לוחם ה-UFC התעלף לפני הקרב

ג'יילס התקשה לעמוד בלחץ. צפו: ניצחון מרשים לברונסון

ערן פלגי
ערן פלגי  02.08.20 - 10:12

תגיות: UFC

תחילת כתבה

אחרי ארבעה אירועים מוצלחים ב"אי הקרבות" באבו דאבי, ב-UFC חזרו הלילה (בין שבת לראשון) למתחם הפרטי בלאס וגאס עם אירוע שכלל שמונה קרבות בלבד. לאחר שהקרב המרכזי המתכונן בין הולי הולם לאירנה אלדנה בוטל בשל תוצאה חיובית לקורונה מצד הלוחמת ממקסיקו, שני קרבות נוספים בוטלו רגע לפני האירוע - אחד כתוצאה מנגיף הקורונה, והשני שניות לפני תחילתו. הסיבה: התעלפות בחדר ההלבשה.

טרבין ג'יילס לא חש בטוב בחדר ההלבשה לפני הקרב מול קווין הולנד ופונה לבית החולים. הצוות הרפואי במקום החליט כי ג'יילס, שמשמש כשוטר בתחנה ביוסטון ומחזיק במאזן 2:12, לא יכול להתחרות והורה על ביטול הקרב. מאוחר יותר, ג'ואן קלדרווד התעלפה לאחר הקרב מול ג'ניפר מאיה בזמן שנבדקה. הלוחמת שהפסידה בבריח יד במהלך הסיבוב הראשון, נעזרה בארוס שלה שמשמש גם כמאמנה על מנת להתייצב. בסך הכך, לא פחות מעשרה קרבות שונו או בוטלו לקראת האירוע.

והיה גם ספורט. בקרב המרכזי של האירוע, דרק ברונסון עצר את אדמונד שבאזיאן, הכוכב העולה של המחלקה במשקל בינוני. ברונסון ניצח בנוקאאוט טכני בתחילת הסיבוב השלישי והנחיל הפסד ראשון בקריירה ליריבו הצעיר (22), שחולם להיות האלוף הצעיר בהיסטוריה של הארגון.

"כל כך הרבה אנשים הימרו נגדי ואמרו עליי דברים שליליים. אני באקסטזה כרגע", אמר בסיום ברונסון, שהשיג ניצחון שלישי ברציפות ועלה למקום השלישי בכמות הפינישים במחלקה (8). מנגד, שבאזיאן, בן הטיפוחים של רונדה ראוזי, שהגיע אחרי ארבעה ניצחונות בארגון ושלושה קרבות אותם סיים כבר בסיבוב הראשון, ספג הפסד ראשון בקריירה (לעומת 11 ניצחונות).

G̷A̷T̷E̷ ̷K̷E̷E̷P̷E̷R̷@DerekBrunson is still a PROBLEM at middleweight. #UFCVegas5 pic.twitter.com/Q0tEB4aaLk